Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts aizsardzība un bruņotie spēki

Lieģis panāk mīnu kuģu iegādes nosacījumu maiņu

Publicēts 2009-06-26 13:47:35

Samazināt palielināt tekstu

25.06.2009

Aizsardzības ministrs Imants Lieģis, šodien, uzturoties vizītē Turcijā, tikās ar Nīderlandes Karalistes aizsardzības ministru Eimertu van Midelkopu (Eimert van Middelkoop). Sarunas laikā amatpersonas apsprieda Latvijas un Nīderlandes noslēgto līgumu par piecu mīnu kuģu iegādi un iespējas tā nosacījumu maiņai.

I.Lieģis sarunas laikā norādīja, ka Latvijas ekonomiskās situācijas dēļ finansējums aizsardzībai ir samazināts vairāk nekā par trešo daļu salīdzinot ar pagājušā gada izdevumiem. “Esošajā situācijā Latvija ir piedāvājusi Nīderlandes Aizsardzības ministrijai pārskatīt maksājumu grafiku par mīnu kuģiem. Esmu gandarīts, ka Nīderlandes kolēģis ir piekritis iepriekš panāktajai vienošanās par maksājumu termiņu maiņu, kas samazinās finanšu slogu aizsardzības sistēmā,” norāda I.Lieģis.

Tāpat amatpersonas apsprieda iespēju izdarīt izmaiņas Latvijas un Nīderlandes līgumā par mīnu kuģu iegādi, atsakoties no viena kuģa pārņemšanas Latvijas Jūras spēku rīcībā. “Sakarā ar to, ka piektais mīnu kuģis Latvijai netika piegādāts savlaicīgi līgumā paredzētajā termiņā, Latvijas Aizsardzības ministrija informēja Nīderlandes pusi, ka Latvija atsakās no šī kuģa līgumā paredzētajā kārtībā,” informē I.Lieģis.

Ņemot vērā iepriekš vairāku piegādāto kuģu neapmierinošo tehnisko stāvokli, ministrs ierosināja Nīderlandes pusei atdot atpakaļ arī vēl vienu iepriekš saņemto kuģi. Nīderlandes aizsardzības ministrs solīja pievērst padziļinātu uzmanību Latvijas puses iebildēm par kuģu piegādes laikā novērotajiem sarežģījumiem. Sarunas šajā jautājumā tiks turpinātas abu valstu Aizsardzības ministriju ekspertu līmenī.

I. Lieģis no 25. līdz 28. jūnijam uzturas vizītē Turcijā, kur pēc šīs valsts aizsardzības ministra Vecdi Gonula ielūguma piedalās starptautiskā konferencē par globālās drošības problēmām. Latvijas aizsardzības ministram konferences ietvaros paredzēta uzstāšanās par drošības politikas aktualitātēm Baltijas un Melnās jūras reģionā.

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Imants Lieģis;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv