Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Vide un mājdzīvnieki

Lielajā Talkā piedalījās vairāk nekā 110 000 brīvprātīgo

Publicēts 2009-04-19 16:39:11

Samazināt palielināt tekstu

Provizoriskie aprēķini liecina, ka grandiozajā vides sakopšanas akcijā Lielā Talka piedalījās vairāk nekā 110 tūkstoši brīvprātīgo, savācot ap 340 tūkstošiem 60 litru ietilpīgo maisu ar atkritumiem. Precīzu savākto atkritumu apjomu un informāciju par talkas dalībnieku skaitu Lielās talkas organizatori sola apkopot līdz aprīļa beigām, kad tiks saņemtas ziņas no atkritumu poligoniem un reģionālo talku koordinatoriem.

Lielās Talkas organizatori pateicas visiem talkas dalībniekiem par milzīgo atsaucību un izsaka gandarījumu par Latvijas iedzīvotāju vienotību tīras vides idejas vārdā! “Reģionālo talku koordinatoru ziņotais liecina, ka šogad talcinieku bijis gandrīz trīs reizes vairāk, nekā pērn. Turklāt, neskatoties uz dažviet snigušo sniegu, aukstumu un aso vēju, atsaucība un emocionālais pacēlums bija grandiozs!” informē Lielās Talkas koordinatore Vita Jaunzeme.

Lielās Talkas norisi nodrošināja 834 koordinatori visā Latvijas teritorijā, tostarp 392 pašvaldības, 269 skola, 161 uzņēmums un organizācija un 12 augstskolas, neskaitot individuālos talkotājus, kas sakopa savu īpašumu teritorijas.

Jau ziņots, ka pirmā Lielā Talka notika 2008.gada 13.septembrī Latvijas 90.dzimšanas dienas pasākumu ietvaros. Vienas dienas laikā ap 50 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, kam rūp ilgtspējīga valsts attīstība un iespēja dzīvot nepiesārņotā vidē, sakopa 512 talkošanas vietas 364 pašvaldību teritorijās. Organizatoru un poligonu aplēses liecina, ka pērn talkas laikā tika savākti vairāk nekā 260 tūkstoši maisu ar atkritumiem.

Lielo Talku organizē nevalstiskās organizācijas - projekts Pēdas un domu biedru grupa Tīriem mežiem sadarbībā ar Latvijas Valsts prezidenta kanceleju, Valsts kanceleju, Latvijas Pašvaldību savienību, Vides ministriju, Latvijas Valsts mežiem, Latvijas Valsts ceļiem, Latvijas Atkritumu saimniecības uzņēmumu asociāciju u.c. partneriem. Lielās Talkas patrons ir Valsts prezidents Valdis Zatlers.

www.talkas.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv