Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Vide un mājdzīvnieki

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju Lielajā talkā piedalījušies ar mērķi padarīt sakoptāku savu valsti

Publicēts 2009-04-24 15:51:54

Samazināt palielināt tekstu

23.04.2009

Vairāk nekā 80% Lielās talkas dalībnieku tajā piedalījušies ar mērķi sakopt savu valsti un ir pārliecināti, ka, pateicoties šādām aktivitātēm, Latvija kļūs tīrāka, liecina SEB banka, a/s „Latvijas valsts meži” un portāla „draugiem.lv“ veiktais pētījums.

Pētījumā piedalījās vairāk nekā 60 000 portāla „daugiem.lv“ lietotāju, no kuriem vislielāko prieku un gandarījumu par talkas laikā paveikto izteikuši cilvēki vecumā virs 50 gadiem.

47% respondentu pauduši viedokli, ka Latvija kļūs tīrāka tieši pateicoties tādām aktivitātēm kā Lielā talka. Savukārt ceturtā daļa no aptaujātajiem jauniešiem atzinuši, ka dalība talkā ir ne tikai veids, kā sakopt apkārtējo vidi, bet arī labs „tusiņš“ un iespēja pavadīt laiku kopā ar draugiem. Vienāds skaits vīriešu un sieviešu (11 %) atzinuši Lielo talku par lielisku veidu, kā atpūsties no pilsētas ikdienas un doties pie dabas.

Gandrīz desmitā daļa no aptaujas dalībniekiem pauduši nožēlu, ka dažādu apstākļu dēļ nav izdevies piedalīties šī gada lielajā talkošanā, tomēr viņi ir apņēmušies izbrīvēt laiku nākamgad un pievienoties citiem talkotājiem. Tas nozīmē, ka 3. Lielā Latvijas talka varētu pulcēt vēl vairāk dalībnieku.

Ar „SEB banka“ un a/s „Latvijas valsts meži“ atbalstu portālā „draugiem.lv“ tika izveidota īpaša, Lielās talkas dalībniekiem veltīta sadaļa, kurā ikvienam bija iespēja atzīmēt savu talkošanas vietu, kā arī uzaicināt tajā piedalīties draugus, domubiedrus un kolēģus. Sadaļā tiek veidota arī Lielās talkas foto dienasgrāmata – tajā katrs talcinieks līdz 25. aprīlim ir aicināts pievienot fotogrāfijas ar labākajiem talkas atradumiem. Spilgtāko fotogrāfiju autori saņems jaukas balvas.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv