Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ekonomika

Lielāko Latvijas universitāšu un augstskolu rektori atbalsta ekonomikas ministra piedāvāto Latvijas ekonomikas atveseļošanas plānu

Publicēts 2009-07-31 12:08:11

Samazināt palielināt tekstu

30.07.2009

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) šodien tikās ar lielāko Latvijas universitāšu un augstskolu rektoriem, kā arī izglītības un zinātnes ministri Tatjani Koķi (ZZS), lai pārrunātu Latvijas ekonomikas atveseļošanas plānu. Ar šo tikšanos ekonomikas ministrs noslēdza konsultācijas ar sabiedrisko organizāciju, uzņēmēju, nozaru pārstāvjiem par ekonomikas atveseļošanas plānu.

Latvijas ekonomikas atveseļošanas plāns, ar kuru nākamnedēļ A.Kampars iecerējis iepazīstināt valdību, paredz tautsaimniecības modeļa maiņu ar mērķi veicināt ekonomikas konkurētspēju, produktivitāti un orientēšanos uz ražošanu ar augstu pievienoto vērtību.

Tāpat plāns paredz mikrouzņēmumu ieviešanu un prioritāro tautsaimniecības nozaru noteikšanu ar tām paredzētiem valsts atbalsta instrumentiem. A.Kampars uzsvēra, ka prioritāro nozaru noteikšana vidējā un ilgtermiņā ir būtiska augstākās izglītības konkurētspējas palielināšanā un nodarbinātības plānošanā.

Diskusijā rektori atbalstīja ministra iniciatīvu, īpaši akcentējot augstākās izglītības  potenciālu ekonomikas atveseļošanā.

Augstākās izglītības jomas pārstāvji atzina, ka ir nepieciešams veidot ciešāku sadarbību starp augstskolām un uzņēmējiem, darba devējiem gan speciālistu sagatavošanā, gan tehnoloģiju pārnesē no zinātnes uz reālo ražošanu, lai radītu produktus ar augstu pievienoto vērtību.

Diskusijas gaitā arī izglītības un zinātnes ministre atzinīgi novērtēja A.Kampara piedāvājumu, kurā ekonomikas atveseļošanā liela nozīme ir atvēlēta tieši izglītībai un zinātnei.

Ekonomikas ministrs izteica pateicību par atsaucība viņa iniciatīvai tikties un apliecināja, ka diskusiju rezultātā saņemtos priekšlikumus rūpīgi izvērtēs. „Jāatzīst, ka mums bija labas, konstruktīvas diskusijas un tas ļauj cerēt uz pozitīvu iznākumu Latvijas ekonomikas atveseļošanas plāna iedzīvināšanā,” pauž A.Kampars.

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv