Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Nodarbinātība

Limbažu pilsētas pārvalde iesaistīsies bezdarbnieku nodarbināšanā

Publicēts 2009-08-14 13:24:51

Samazināt palielināt tekstu

Limbažu pilsētas pārvalde iesaistīsies Nodarbinātības Valsts aģentūras programmā ar mērķi nodrošināt bez darba palikušajiem iedzīvotājiem iztikas līdzekļus, piedāvājot tiem dažādus saimnieciska rakstura darbus Limbažu pilsētā. Pašlaik nodarbināto skaits vēl nav zināms.

Darba grupas sanāksmē, kur diskutēja par iespējamo cilvēku skaitu un plānotajiem darbiem, izskanēja vairāki jautājumi. Ko darīt situācijā, kad laukā ir nelabvēlīgi laikapstākļi? Lielākā daļa darbu paredzēti ārpus telpām, taču bezdarbniekiem plānota pilna astoņu stundu darba diena. Sliktu laikapstākļu gadījumā pašvaldība nevarētu nodrošināt darbu programmā iesaistītajiem cilvēkiem. Taču lemts pie šī jautājuma atgriezties atkārtoti. Tāpat neskaidrs un diskutējams palika jautājums par darbā pieņemto cilvēku uzraudzību un kontroli – nav pilnīgas skaidrības, kā šo kontroli visefektīvāk veikt un kas to darīs.

Jāpiebilst, ka programma paredz - ieguldot ESF līdzekļus, šogad un nākamgad bezdarbniekiem būs iespēja strādāt pašvaldībās, katru mēnesi saņemot 100 latu stipendiju.

Līdz ar to pusgada garumā, pilnu darba laiku veicot sabiedrībai derīgus darbus, cilvēki varēs nodrošināt sev iztikas līdzekļus. Tāpat paredzēts apmaksāt transporta izdevumus un nodrošināt darbam nepieciešamos instrumentus. Plānots, ka šis pakalpojums aizvietos līdzšinējo pasākumu – algotos pagaidu darbus, kas nepieciešams, lai sniegtu atbalstu pēc iespējas vairāk bezdarbniekiem. Šis pakalpojums veidots, sadarbojoties ar Pasaules Bankas speciālistiem, un tādējādi arī izmantojot to valstu pieredzi, kas ir bijušas līdzīgā sociālekonomiskā situācijā, kāda pašreiz ir Latvijā.

www.elimbazi.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Limbaži;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv