Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Nodarbinātība

LM aicina Starptautiskajā darba aizsardzības dienā darba vietās ievērot darba drošību

Publicēts 2007-04-27 14:54:44

Samazināt palielināt tekstu

Rīt, 28.aprīlī daudzās valstīs atzīmēs Starptautisko darba aizsardzības dienu. Labklājības ministrija (LM) atkārtoti aicina ikvienu darba devēju un strādājošo savos uzņēmumos un darba vietās ievērot darba drošību un rūpēties par savu un sev padoto darbinieku drošību un veselību.

"Darba drošība un veselības aizsardzība nav tikai valsts institūciju atbildības jautājums, tā attiecas uz ikvienu cilvēku un ir jārisina kopīgi visai sabiedrībai. Sakārtota un droša darba vide sniedz drošību ikvienam strādājošam, bet darba devējiem novērš neparedzētus izdevumus par nelaimes gadījumiem darbā. Tomēr tas, vai ikvienam no mums būs iespēja strādāt drošā darba vidē, atkarīgs gan no darba devēju vēlēšanās praksē īstenot tiesību aktos noteiktās prasības, gan katra cilvēka attieksmes pret darba drošību, veicot ikdienas pienākumus darbā," uzsver LM Darba departamenta direktores vietnieks Renārs Lūsis.

Lai gan mūsu valstī izveidota darba aizsardzības likumdošanas bāze, Renārs Lūsis atzīst, ka aizvien vēl ir daudz darāmā, lai panāktu vēlamo situāciju. To apliecina arī darba vietās notiekošie nelaimes gadījumi un jo īpaši augstais darba vietās bojā gājušo skaits, kas Latviju ierindo starp vienu no līderēm visu Eiropas Savienības valstu vidū.

LM šobrīd izstrādā jaunu darba aizsardzības stratēģiju 2007.-2013. gadam, kurā paredzēti pasākumi uzņēmumu darba vides uzlabošanai, tajā skaitā ir plānots pastiprināt un efektivizēt valsts kontroles un uzraudzības mehānismu, turpināt organizēt plašus sabiedrības informēšanas un izglītošanas pasākumus, kā arī piedāvāt virkni atbalsta pasākumu darba devējiem praktiskai darba vides uzlabošanai uzņēmumos.

Atgādinām, ka Starptautiskā darba aizsardzības diena tiek atzīmēta katru gadu 28.aprīlī kopš 2001.gada, kad to pirmo reizi atzīmēja Starptautiskā darba organizācija (SDO). Šīs dienas mērķis - pievērst valdības, darba devēju, nodarbināto un visas sabiedrības uzmanību nelaimes gadījumiem darba vietās un nodarbināto sliktajai veselībai.

Latvija ir viena no SDO dibinātājvalstīm un ir ratificējusi vairāk nekā 45 SDO konvencijas darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jomā, tādējādi apliecinot savu gatavību un atbilstību SDO noteiktajiem sociālās drošības standartiem.

Saskaņā ar SDO statistikas datiem katru gadu 2,2 milj. darbinieku zaudē savu dzīvību nelaimes gadījumu darbā un darba izraisīto saslimšanu (t.sk. arodslimību) dēļ.

Latvijā pērn darba vietā bojā gāja 53 cilvēki, bet 2005.gadā – 56. LM izstrādātais stratēģijas projekts paredz līdz 2013.gadam darba vietās bojā gājušo skaitu samazināt par 30%.

www.lm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv