Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Nodarbinātība

LM: ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu varēs īstenot jaunu pakalpojumu nodarbinātības veicināšanai

Publicēts 2009-04-24 14:23:33

Samazināt palielināt tekstu

22.04.2009

Lai veicinātu nodarbinātību Latvijā, valdība ir atbalstījusi Eiropas struktūrfondu finansējuma novirzīšanu Labklājības ministrijas (LM) piedāvātajam jaunajam pasākumam – darbinieku, potenciālo bezdarbnieku apmācībai.

Līdz ar to LM ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu  plāno ieguldīt gandrīz 10 milj. latu bezdarba riskam pakļauto un šobrīd nodarbināto cilvēku apmācībai,  pielietojot apmācības kupona metodi. Pakalpojumu varēs izmantot darbinieki, kuru noteiktais darba laiks uzņēmumos nepārsniegs 20 stundas nedēļā.

Paredzēts, ka pakalpojumu piedāvās Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar izglītības iestādēm.  Tiks izveidots izglītības iestāžu saraksts, ar kurām NVA noslēgs sadarbības līgumu par apmācību kuponu sistēmas pielietošanu. Ja gadījumā nodarbinātais izvēlēsies skolu, kas nebūs NVA sarakstā, ar attiecīgo izglītības iestādi tiks slēgts atsevišķs sadarbības līgums.

Lai varētu mācīties, darbiniekam vispirms būs jāsaņem karjeras konsultācijas, lai varētu izvēlēties atbilstošāko apmācību virzienu vai apgūstamo profesiju, kā arī saņemtu informāciju par izglītības iespējām, kurās šo profesiju var apgūt. Darbiniekam būs jākonsultējas vismaz 2 reizes: pirmajā reizē, saņemot palīdzību apmācību virziena noteikšanā, bet otrajā reizē – vēršoties NVA jau ar konkrēti izvēlētu mācību programmu, lai varētu aizpildīt apmācību kuponu.

Apmācību apmaksas kārtība būs noteikta sadarbības līgumā par apmācību kupona sistēmas pielietojumu. Šis NVA izsniegtais kupons tiks noformēts kā garantijas raksts, proti, kupons apliecinās, ka NVA izglītības iestādei veiks apmaksu par konkrētā nodarbinātā apmācību. Kupona maksimālā summa būs 500 lati par mācību laiku līdz 6 mēnešiem. Mācību laikā cilvēks varēs saņemt  stipendiju 50% apmērā no minimālās mēneša darba alga jeb 90 latus.

Rezultātā plānots, ka gada laikā tiks apmācīti vairāk kā 15 tūkst. darbinieku, tādējādi laikā, kad uzņēmumam ekonomikas un finanšu krīzes dēļ pārejoši ir samazinājies pasūtījumu daudzums, paaugstinot darbinieka prasmes un veicinot ilgtspējīgas darba vietas saglabāšanu.

Paredzēts, ka pieteikties mācībām varēs 2010.gada sākumā, kad NVA būs noslēgusi sadarbības līgumus ar izglītības iestādēm.

LM ir viena no ES fondu apsaimniekošanas institūcijām, kas atbild par projektu atbilstību nozares politikai un nodrošina efektīvu struktūrfondu līdzekļu izmantošanu nodarbinātības un sociālās iekļaušanas jomā. No 2008. līdz 2013.gadam ar 21 ES fondu līdzfinansēta projektu konkursa aktivitāšu palīdzību labklājības nozarē plānots iegultīt 102,7 miljonus latu no ESF un 13,7 miljonus latu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.

www.lm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.





Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv