Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Likumi, rīkojumi, noteikumi, tiesību akti

LM: invalīdu stāvvietu varēs izmantot arī cilvēki ar 1.grupas redzes invaliditāti

Publicēts 2009-11-09 11:23:54

Samazināt palielināt tekstu

03.11.2009

Lai cilvēkiem ar 1.grupas redzes invaliditāti atvieglotu pārvietošanos un sniegtu iespēju nokļūt tuvāk nepieciešamajam objektam, arī cilvēki ar redzes invaliditāti turpmāk varēs izmantot invalīdu stāvvietas.

Tas nozīmē, ka automašīnas, kuru pasažieri ir 1.grupas redzes invalīdi, būs atļauts novietot invalīdu stāvvietās, ja automašīnas salonā pie priekšējā stikla būs novietota invalīdu stāvvietu izmantošanas karte. Šo karti izsniedz Ceļu satiksmes drošības direkcija, pamatojoties uz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas sniegto informāciju.

To paredz šodien, 3.novembrī, valdībā pieņemtie Labklājības ministrijas veiktie grozījumi Ceļu satiksmes noteikumos.

Atgādinām, ka pašlaik invalīdu stāvvietas drīkst izmantot cilvēki ar invaliditāti, kuriem ir pārvietošanās traucējumi, pamatojoties uz minētās komisijas vai tās struktūrvienības izsniegtu izziņu par medicīnisko indikāciju noteikšanu, lai varētu iegādāties speciāli pielāgotu vieglo automašīnu un saņemtu pabalstu transporta izdevumu kompensēšanai.

Invalīdu stāvvietu izmantošanas karti izdod nevis automašīnai, bet konkrētam cilvēkam kas nodrošina tās izmantošanu, kā arī pasažierim bez vadītāja apliecības un personīgās automašīnas.

www.lm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv