Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Medicīna un Sociālā aprūpe

LM paplašinās Sociālā integrācijas centra pakalpojumu klāstu

Publicēts 2007-07-24 23:08:24

Samazināt palielināt tekstu

Labklājības ministrijas (LM) Sociālās integrācijas centrs (SIC) paplašinās sniegto pakalpojumu klāstu, jau šogad uzsākot jaunas akreditētas profesionālās izglītības programmas un sniedzot vairākus jauna veida pakalpojumus sociālajā rehabilitācijā.

SIC cilvēkiem būs pieejamas jauna veida modulārās apmācības, kā arī profesionālās pilnveides un tālākizglītības kursi. Tāpat atsevišķām klientu grupām, kuras saņem sociālo rehabilitāciju, būs iespēja saņemt papildu sociālo aprūpi un jaunus rehabilitācijas pakalpojumus, piemēram, hidroterapiju, termoterapiju un fizikālo terapiju.

Ņemot vērā, ka palielinājušies gan izdevumi, kas nepieciešami pakalpojumu nodrošināšanai, gan izmaksas personāla atalgošanai, komunālajiem un citiem maksājumiem, tiks pārskatītas iepriekš apstiprinātās cenas un noteikti jauni izcenojumi konkrētiem pakalpojumiem.

To paredz šodien, 24.jūlijā, valdībā apstiprinātais LM izstrādātais Ministru kabineta (MK) noteikumu projekts par SIC pakalpojumu cenrādi.

Pašlaik SIC sniegto pakalpojumu cenrādi nosaka 2005.gada MK noteikumi Nr. 860 par valsts aģentūras "Sociālās integrācijas centrs" sniegto publisko maksas pakalpojumu cenrādi.

SIC ir Labklājības ministrijas (LM) padotības iestāde, kas cilvēkiem ar invaliditāti piedāvā iegūt profesionālo un 1. līmeņa augstāko izglītību, nodrošina sociālo un profesionālo rehabilitāciju, kā arī sniedz citus pakalpojumus, lai cilvēkiem ar invaliditāti palīdzētu iekļauties sabiedrībā un darba tirgū.

Pašlaik SIC piedāvā 15 izglītības un studiju programmas, kuru apguves ilgums atkarībā no profesijas ir no diviem līdz pat četriem gadiem. Šīs izglītības programmas var apgūt ne tikai cilvēki ar invaliditāti.

Lai uzlabotu invalīdu pieeju profesionālajai rehabilitācijai, šogad noslēgsies astoņu SIC reģionālo atbalsta punktu izveide visos Latvijas reģionos.

www.lm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Labklājības ministrija;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv