Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Nodarbinātība

LM rosina precizēt darbu sarakstu, kuros aizliegts nodarbināt pusaudžus

Publicēts 2007-05-18 08:32:41

Samazināt palielināt tekstu

Lai precizētu noteikumos lietotos terminus un to darbu sarakstu, kuros aizliegts nodarbināt pusaudžus, Labklājības ministrija (LM) izstrādājusi grozījumus attiecīgajos Ministru kabineta (MK) noteikumos.

Grozījumi MK noteikumos "Par darbiem, kuros aizliegts nodarbināt pusaudžus, un izņēmumi, kad nodarbināšana šajos darbos ir atļauta saistībā ar pusaudža profesionālo apmācību" šodien, 17.maijā izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē.

Turpmāk, lai pasargātu pusaudžus no veselībai kaitīgas iedarbības, viņi nevarēs strādāt rūpnieciskajā keramikas ražošanā, kur darbs ir tieši saistīts ar svinu saturošajiem savienojumiem.

Tāpat grozījumos noteiktas vibrācijas robežvērtības, kuras nedrīkst pārsniegt, ja paredzēts pusaudžus nodarbināt darbos, kuros viņi tieši pakļauti tādam darba vides riska fizikālajam faktoram kā visa ķermeņa vibrācija.

Savukārt, pārņemot Eiropas Padomes direktīvas 94/33/EK par jauniešu darba aizsardzību prasības, precizēts, ka pusaudži nevarēs darīt darbu, kurā viņa dzīvību un veselību tieši apdraudēs nikni, indīgi vai agresīvi dzīvnieki. Līdz šim bija noteikts aizliegums viņiem strādāt tādu darbu, kur veselību un dzīvību tieši apdraud meža zvēri, putni un citas dzīvas būtnes.

Vienlaikus pusaudžiem būs atļauts strādāt dežūrās neilgā laika posmā.

Tāpat noteikumu projekta vairākos punktos precizēta terminoloģija, saskaņojot to ar saistīto normatīvo aktu terminoloģiju. Tā, piemēram, dažādu objektu un būvju "sagraušana" aizstāta ar "nojaukšanu", kā arī "darbs iestādēs, kurās spēlē azartspēles" nomainīts pret "darbs azartspēļu organizēšanas vietās" u.c. precizējumi.

www.lm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv