Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Medicīna un Sociālā aprūpe

LM: Vēl 24 cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem būs iespēja uzsākt patstāvīgu dzīvi

Publicēts 2007-07-05 14:06:30

Samazināt palielināt tekstu

Lai veicinātu personu ar garīga rakstura traucējumiem integrāciju sabiedrībā un turpinātu attīstīt alternatīvos sociālās aprūpes pakalpojumus, šodien plkst.12.00 Rīgā, Slimnīcas ielā 2 tiks atklāti jauni grupu dzīvokļi un 2 specializētas darbnīcas.

"No šodienas vēl 24 cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem būs iespēja uzsākt patstāvīgu dzīvi, kā arī apgūt dažādas praktiskas un ikdienas dzīvē nepieciešamas iemaņas specializētajās šūšanas un veļas mazgātavas darbnīcās. Iegūtās zināšanas viņiem palīdzēs bez citu atbalsta rūpēties par sevi, tādejādi arī veicinot viņu integrāciju sabiedrībā," norāda Labklājības ministrijas (LM) pārstāve Sandra Baltiņa.

Sandra Baltiņa norāda, ka šis ir viens no pieciem LM uzraudzītās nacionālās programmas "Sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju infrastruktūras un aprīkojumu uzlabošana" projektiem, kas tapis ar valsts, pašvaldību un Eiropas struktūrfondu finansiālu atbalstu. LM no valsts puses projekta īstenošanai Rīgas rajonā nodrošinājusi līdzfinansējumu Ls 210 221 apmērā.

Nacionālās programmas ietvaros katrā reģionā tiek īstenots viens pašvaldību un valsts sadarbības kopprojekts, kura ietvaros tiek izveidots sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju komplekss, lai sniegtu uz nodarbinātību orientētus pakalpojumus atbilstoši klientu vajadzībām reģionā, kā arī lai nodrošinātu sociālās rehabilitācijas pakalpojumu piedāvājuma paplašināšanu. Projektos paredzēts nodrošināt tādus pakalpojumus kā “pusceļa mājas", dienas centri, specializētās darbnīcas un grupu dzīvokļi. Tāpat cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem būs plašākas iespējas saņemt sociālo rehabilitāciju, kā arī apgūt dažādas ikdienā nepieciešamas iemaņas.

Plānots, ka projektu noslēgumā 152 cilvēki ar garīgās attīstības traucējumiem varēs uzsākt patstāvīgu dzīvi savā pašvaldībā un iespēju robežās integrēties darba tirgū. Šobrīd ir noslēgušies jau 3 projekti - Vidzemē, Zemgalē un Latgalē.

Nacionālās programmas kopējais finansējums ir Ls 5,31 milj., no kuriem Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir Ls 3,820 milj., bet pārējo līdzfinansē valsts un pašvaldības.

www.lm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Labklājības ministrija;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv