Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Māris Riekstiņš: Eiropas drošības diskusijai jāveicina uzticība valstu starpā

Publicēts 2009-06-29 09:27:56

Samazināt palielināt tekstu

27.-28. jūnijā ārlietu ministrs Māris Riekstiņš piedalījās EDSO (Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas) dalībvalstu ārlietu ministru neformālajā sanāksmē Grieķijā, Korfu salā, kuras laikā ministri diskutēja par aktuālākajiem drošības politikas jautājumiem, aptverot visas trīs EDSO dimensijas – politiski militāro, ekonomisko un humanitāro. Cita starpā ministri pārrunāja arī Krievijas lēmumu bloķēt ANO misijas Gruzijā darbības pagarināšanu, kas atstāj ietekmi arī uz Eiropas drošības diskusijām

Runājot par Eiropas drošības nākotni, ārlietu ministrs Māris Riekstiņš uzsvēra, ka būtiskākais ir atjaunot iedragāto uzticību valstu starpā. "Lai to panāktu, valstīm skaidri jāparāda politiskā griba ieviest esošās saistības, kas ir galvenais priekšnoteikums Eiropas drošības problēmu risināšanā."

Ministrs savā runā arī atzīmēja, ka EDSO spēja rast risinājumu iesaldēto konfliktu atrisināšanā būtu stabils pamats, lai atjaunotu uzticību valstu starpā. "Ir nepieciešami konkrētu tūlītēji soļi iesaldēto konfliktu risināšanā. Ir jābūt gribai panākt kompromisu tādos jautājumos kā tālākā EDSO misijas klātbūtne Gruzijā," uzsvēra M. Riekstiņš.

EDSO dalībvalstu ārlietu ministru sanāksme notika pēc prezidējošās valsts Grieķijas ārlietu ministres Doras Bakojanis (Dora Bakoyannis) iniciatīvas.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Māris Riekstiņš;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv