Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Lauksaimniecība

Martā lauksaimnieki varēs pieteikties Eiropas Savienības atbalstam par enerģijas kultūraugiem

Publicēts 2007-03-02 10:30:28

Samazināt palielināt tekstu

No šā gada marta lauksaimnieki varēs pieteikties Eiropas Savienības (ES) atbalsta saņemšanai par enerģijas kultūraugiem. Paredzēts, ka atbalsta apjoms būs 45 eiro uz hektāru, tomēr šis nosacījums var tikt proporcionāli samazināts, ja ES mērogā atbalstam pieteiks vairāk platības nekā noteiktais maksimums, kas ir 2 miljoni hektāru.

Februārī Eiropas Komisija (EK) akceptēja izstrādātos grozījumus regulā, kas dod iespēju ieviest vienkāršotāku enerģijas atbalsta shēmu, paredzot dalībvalstīm izvēli aizstāt garantiju naudas sistēmu ar atzīšanas sistēmu. Tas nozīmē, ka lauksaimniekiem, kuri vēlēsies saņemt atbalstu, būs jānoslēdz izejmateriālu piegādes līgums ar atzītiem enerģijas kultūraugu savācējiem vai pirmajiem pārstrādātājiem.

Šobrīd Zemkopības ministrija (ZM) izstrādā Ministru Kabineta (MK) noteikumu projektus "Kārtība kādā administrē un uzrauga Eiropas Savienības atbalstu enerģijas kultūraugiem" un "Kārtība, kādā tiek piešķirts Eiropas Savienības atbalsts par enerģijas kultūraugiem".

Normatīvo aktu izstrāde nepieciešama, lai ZM varētu ieviest atzīšanas sistēmu un īstenotu ES atbalsta piešķiršanu par enerģijas kultūraugiem 2007.gadā.

Lai informētu par enerģijas kultūraugu atbalsta shēmas nosacījumiem visas tajā iesaistītās puses – audzētājus, savācējus un pirmos pārstrādātājus - Zemkopības ministrijā, Republikas laukumā 2, 7.martā, pulksten 15:00 tiek organizēta informatīva sanāksme.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Enerģijas kultūraugi;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv