Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Lauksaimniecība

Mārtiņš Roze: Latvijas cūkkopjiem ir iespēja importēt lopbarības graudus no Krievijas

Publicēts 2007-02-22 11:36:29

Samazināt palielināt tekstu

Latvijas cūkkopjiem pastāv iespēja importēt lopbarības graudus no Krievijas– tā pēc tikšanās ar Krievijas Graudu savienības viceprezidentu Andreju Slavutinu pastāstīja zemkopības ministrs Mārtiņš Roze.

"Ņemot vērā, ka Latvijas cūkkopju vidū jau kādu laiku valda satraukums lopbarības graudu deficīta dēļ, manuprāt, šī ir lieliska iespēja, kuru noteikti būtu jāizmanto," norādīja zemkopības ministrs. Turklāt graudus lopbarības vajadzībām Latvijā ir iespējams importēt ar samazinātu muitas nodokli, piemēram, muitas nodoklis kviešu graudu importam tarifu kvotu ietvaros sastāda tikai 12 eiro par vienu tonnu.

Šodien zemkopības ministrs ir nosūtījis arī vēstuli Latvijas Cūku audzētāju asociācijai, kurā informē par šādu iespēju un par kārtību, kādā graudi no Krievijas importējami.

Lai veiktu graudu importu, ir nepieciešama importa licence, tādēļ saimniecībai vispirms ir jāvēršas Lauku atbalsta dienestā (LAD). LAD speciālisti interesentus informēs arī par importa veikšanas kārtību un nepieciešamajiem dokumentiem.

Savukārt kontaktus Latvijas lauksaimniekiem ar graudu tirgotājiem Krievijā palīdzēs nodibināt specializētais atašejs Latvijas Republikas vēstniecībā Krievijas Federācijā Aivars Graudiņš.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Mārtiņš Roze; Cūkkopība;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv