Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Lauksaimniecība

Mārtiņš Roze vienojas ar lauksaimnieku organizācijām par sadarbību turpmākajās sarunās ar EK par papildus valsts tiešo maksājumu reformas papildnoteikumiem

Publicēts 2007-03-02 13:57:08

Samazināt palielināt tekstu

Šodien, 2. martā zemkopības ministrs Mārtiņš Roze tikās ar Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomi (LOSP) un citām lauksaimnieku organizācijām, lai informētu par to, kā vakar Briselē noritēja saruna ar Mariannu Fišeri – Bēlu jautājumā par Eiropas Komisijas (EK) papildus valsts tiešo maksājumu (PVTM) reformas ieviešanu.

Mārtiņš Roze informēja, ka Marianna Fišere – Bēla pēc abu sarunas vakar piedāvāja, ka EK PVTM reformā varētu izstrādāt īpašus papildnoteikumus tieši Latvijai, kas nodrošinātu, ka reformas ieviešana, piemēram, saimniecībām, kas plānojušas paplašināties vai veikt strukturālas pārmaiņas, neradītu būtiskus sarežģījumus un zaudējumus.

"Šis ir līdz šim nebijis precedents, ka EK pieļauj iespēju nākt kādai dalībvalstij pretī un iesaistās sarunās par kādiem papildnoteikumiem speciāli konkrētai valstij. Tas ir mūsu – Zemkopības ministrijas un lauksaimnieku organizāciju aktīva darba rezultāts. Esmu gandarīts, ka mūsu iebildumi galu galā ir sadzirdēti un ņemti vērā, atzīstot, ka Latvijas lauksaimniekiem šīs reformas sasteigta ieviešana var radīt būtiskus sarežģījumus," norādīja Mārtiņš Roze.

Zemkopības ministrs pastāstīja, ka par situāciju šīs reformas sakarā Zemkopības ministrija (ZM) jau gatavo informatīvo ziņojumu Latvijas valdībai un plāno to iesniegt 6. martā.

Tāpat jau nākamnedēļ tiks sagatavots Latvijas skatījums par to, kāds varētu būt EK piedāvāto papildnoteikumu variants. Šīs dienas tikšanās laikā Mārtiņš Roze ar lauksaimnieku organizāciju pārstāvjiem vienojās, ka šo skatījumu nākamās nedēļas beigās ZM apspriedīs un saskaņos ar LOSP, un pēc tam iesniegs EK, kur piedāvājuma akceptēšanas gadījumā tiks izstrādāti detalizēti noteikumi, kādus būs iespējams piemērot, ieviešot PVTM reformu Latvijā. Turklāt tiek pieļauta iespēja, ka papildnoteikumu dēļ varētu tikt pagarināts arī lauksaimnieku pieteikumu pieņemšanas termiņš.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Mārtiņš Roze; Lauksaimniecības reforma;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv