Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Veselība un skaistumkopšana

MFD piedāvā zemas rentgena staru slodzes datortomogrāfijas izmeklējumus

Publicēts 2009-07-06 14:00:21

Samazināt palielināt tekstu

2009. gada 6. jūlijs - MFD veselības grupa, turpinot modernizēt un paplašināt sniegtos veselības aprūpes pakalpojumus, Latvijā ievieš jaunu plaušu veselības pārbaudes pakalpojumu - zemas rentgena staru slodzes datortomogrāfijas izmeklējumu (turpmāk tekstā Low Dose CT).

Low Dose CT ir saudzīgs datortomogrāfijas plaušu izmeklējums. Atšķirībā no parastā datortomogrāfijas izmeklējuma, Low Dose CT izmeklējuma gadījumā pacients saņem 10 reizes mazāku starojumu, tomēr sniedzot ārstam izsmeļošu plaušu stāvokļa ainu. Visā pasaulē Low Dose CT izmeklējumi iekaro arvien lielāku popularitāti gan plaušu, gan sirds izmeklējumu jomā. Low Dose CT visplašāk tiek izmantots agrīna plaušu vēža un citu plaušu slimību diagnostikā.

Plaušu vēzis ir viens no sastopamākajiem vēža paveidiem Latvijā, un vislielākā saslimstība ar plaušu vēzi reģistrēta cilvēkiem vecumā no 65 līdz 69 gadiem. Diemžēl plaušu vēzis kļūst arvien „jaunāks” skarot cilvēkus arī vecumā pēc 30 gadiem. Viens no augstās mirstības iemesliem ir plaušu vēža vēlīna diagnostika. Par galveno plaušu vēža cēloni visā pasaulē uzskata smēķēšanu. Arī cilvēki, kuri atrodas smēķētāja tuvumā, var saslimt ar plaušu vēzi, jo viņi ieelpo cigarešu dūmus. Tomēr smēķētājiem risks saslimt ar plaušu vēzi ir vairāk nekā 30 reizes lielāks nekā tiem, kas nesmēķē. Plaušu vēzis dzīves laikā attīstās aptuveni piektdaļai smēķētāju. Tādēļ ārsti iesaka veikt krūšu kurvja orgānu rentgenogrāfisko izmeklēšanu smēķētājiem līdz četrdesmit gadu vecumam reizi divos gados, bet pēc 40 gadiem reizi gadā.

Diemžēl ar parasto rentgenizmeklējumu ne vienmēr var pamanīt sīkus veidojumus – mezgliņus, kas var būt plaušu vēža iespējamie priekšvēstneši, savukārt ar datortomogrāfijas izmeklējumu tos var atklāt pat vismazākos izmēros, tādēļ, lai plaušu stāvokļa novērtējums ar datortomogrāfu būtu pēc iespējas saudzīgāks, MFD no jūlija piedāvā jaunu pakalpojumu - Low dose CT plaušu diagnostiku. Jo savlaicīgāk tiek atrasts ļaundabīgais audzējs un sākta ārstēšana, jo lielākas iespējas, ka vēzis tiks uzveikts, neapdraudot cilvēka dzīvību.

Šobrīd MFD piedāvā vienas no mūsdienīgākajām digitālajām vizuālās un funkcionālās diagnostikas iespējām Latvijā. Pašreiz MFD veselības centrā Rīgā, Rušonu ielā 15, vizuālās un funkcionālās diagnostikas pakalpojumu klāstā ietilpst datortomogrāfijas izmeklējumi (tajā skaitā virtuālā kolonoskopija, koronarogrāfija, angiogrāfija); mammogrāfija, ko papildina ļaundabīgo audzēju datormeklēšanas sistēma (Computer Aided Detection – CAD), kura izmanto mākslīgo intelektu, analizējot digitālos krūts uzņēmumus, palīdzot radiologam diagnostam konstatēt jaunveidojumus ļoti agrīnās stadijās; rentgenoloģiskie izmeklējumi un skopijas (kuņģim un zarnām); urogrāfija; magnētiskās rezonanses izmeklējumi; ultrasonogrāfija; doplerogrāfija; ehokardiogrāfija; gastroskopija; encefalogrāfija, elektrokardiogrāfija, elektromiogrāfija un citi izmeklējumi.

MFD aicina visus Latvijas iedzīvotājus un it īpaši smēķētājus veikt savlaicīgu plaušu stāvokļa diagnostiku.
Papildus informācija par MFD Internetā - www.mfd.lv.

MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 40 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā astoņdesmit tūkstošiem pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus. Sīkāku informāciju var iegūt www.mfd.lv vai pa tālruni 67255823.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Dziedniecība, SIA;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv