Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Medicīna un Sociālā aprūpe

MFD Veselības centrā darbu uzsāk jauns gastroenterologa kabinets

Publicēts 2009-04-15 15:44:42

Samazināt palielināt tekstu

14.04.2009

2009. gada 14. aprīlis - MFD Veselības centrā Rušonu ielā 15, Rīgā ir atvērts jauns gastroenterologa kabinets.

Gastroenteroloģija ir medicīnas nozare, kas pētī gremošanas orgānu uzbūvi, darbību, slimības, to ārstēšanu un profilaksi. Reti kurš cilvēks ne reizi nav sastapies ar nepatīkamām sajūtām vēderā. Daudzi ar šo problēmu mēģina tikt galā pašu spēkiem, tomēr gastroenterologi iesaka šādās situācijās konsultēties ar savu ārstējošo ārstu, jo šīs it kā niecīgās problēmas var slēpt nopietnas saslimšanas.

Jaunatvērtajā MFD Gastroenterologa kabinetā iespējams veikt kuņģa-zarnu trakta darbības patoloģiju diagnostiku un ārstēšanu, tajā skaitā akūtu un hronisku gremošanas orgānu slimību (hronisks gastrīts, atviļņa slimība, kairinātas resnās zarnas sindroms, hroniska kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūla, zarnu asinsvadu slimības, neinfekciozi kolīti, hronisks pankreatīts, holecistīts un aknu slimības u.c.) ārstēšanu.

Lai nodrošinātu pilnvērtīgu diagnostiku un ārstēšanu, MFD Veselības centrā ir uzstādīta jaunākā Olympus endoskopiskā iekārta, ar kuras palīdzību iespējams veikt videoendoskopiju, kas palīdz precīzi konstatēt barības vada, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnu izmaiņas. Uzstādītā iekārta nodrošina īsāku izmeklējuma laiku, bet ievadāmā zonde ir tievāka, līdz ar to izmeklēšana sagādā mazāk nepatīkamu sajūtu. Ar jauno iekārtu papildus iespējams veikt gremošanas sistēmas orgānu fotouzņēmumus.

MFD Veselības centrā pieejamas arī citas nozīmīgas gremošanas trakta izmeklēšanas metodes, piemēram, rentgenoskopija, kas ļauj izvērtēt gremošanas trakta darbību (piemēram, konstatēt atvilni), datortomogrāfija (CT), kas daudz precīzāk parāda dažāda rakstura gremošanas trakta bojājumus (izvērtē zarnu nosprostojumu, konstatē asinsrites traucējumus, zarnu trakta audzējus) un magnētiskā rezonanse (MRI), ar kuras palīdzību apskata izmeklējamos orgānus dažādās virtuālā šķērsgriezuma plaknēs un atklāj daudz mazākus bojājumus, nekā tas ir iespējams ar citām metodēm.

Cilvēkiem, ilgstoši atrodoties stresa situācijā, var parādīties iekšējo orgānu darbības traucējumi, un bieži vien tādas sajūtas, kā nelabumu, smaguma sajūtu vēderā vai pakrūtē, sliktu dūšu, vemšanu, apetītes zudumu, svara strauju samazināšanos, nespēku cilvēki uztver kā ikdienišķu parādību un attiecina to uz sezonālu vīrusa slimību vai stresu. MFD vēlētos vērst uzmanību uz to, ka minētie simptomi varētu norādīt arī uz kādu nopietnu iekšējo orgānu slimību, kuru, laikus diagnosticējot, ārstēšana prasīs daudz mazāku piepūli un finansiālos tēriņus. Tādēļ, ja parādās agrāk nebijušas nepatīkamas sajūtas, kas saistītas ar kuņģa-zarnu trakta darbību, pasliktinās vispārējā pašsajūta un šie traucējumi nepāriet pāris nedēļu laikā, cilvēkiem vajadzētu nekavējoties vērsties pie gastroenterologa.

Pieraksts uz konsultāciju pie gastroenterologa MFD Veselības centrā pa tālruni 67 13 13 13.

Ir noslēgti līgumi ar visām apdrošināšanas kompānijām.

Papildus informācija par MFD Internetā - www.mfd.lv.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: MFD; Dziedniecība, SIA;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv