Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Bizness

Microsoft Latvijā 10 gadu laikā investējis miljoniem latu

Publicēts 2009-04-24 14:16:12

Samazināt palielināt tekstu

22.04.2009

Šī gada aprīlī starptautiskās korporācijas Microsoft pārstāvniecība Latvijā atzīmē 10 gadu darba jubileju. Uzsākot darbības jauno desmitgadi Microsoft un tā partneru ekosistēmas kopējais devums Latvijas IKP ir aptuveni 350 miljoni latu ik gadus(1) , bet Microsoft korporācijas kopējās investīcijas dažādos izglītības un labdarības projektos veido vairākus miljonus latu.

„Mēs lepojamies, ka esam bijuši klāt Latvijas informācijas tehnoloģiju nozares attīstībā šo desmit gadu laikā un esam spējuši dot savu ieguldījumu IT lietojuma, zināšanu un prasmju veicināšanā, kā arī palīdzējuši dažādām sabiedrības grupām iekļauties IT laikmetā. Raugoties uz ekonomikas attīstības rādītājiem 2009. gadā gluži kā pirms 10.gadiem esam jaunu izaicinājumu priekšā un ar drosmi skatāmies uz nākošās desmitgades lielo izmaiņu horizontiem,” uzskata Sandis Kolomenskis, Microsoft Latvia vadītājs.

Pēc uzņēmuma reģistrēšanas 1999.gada aprīlī Microsoft Latvia sadarbībā ar uzņēmumu Tilde aizsāka Microsoft programmu latviskošanu, kas turpinās arī šodien. 2002.gadā pirmais Latvijas IT uzņēmums Fortech ieguva Microsoft Zelta partnera statusu. Šodien Microsoft Latvijā jau ir 60 zelta sertificētie partneri un šis loks var paplašināties. 2003. gads ir zīmīgs ar Microsoft Office 2003 laidienu - pirmo pilnībā lokalizēto Microsoft Office versiju Latvijā.

2004. gadā uzsākta Microsoft programma Partneri apmācībā, kuras pirmā posma īstenošanai Latvijā tika piešķirti 546 000 latu.

2005.gadā Microsoft un Latvijas valdība noslēdza sadarbības līgumu IT, datu drošības un intelektuālā īpašuma aizsardzības jomā, kas radīja priekšnosacījumus šogad Microsoft rast iespēju samazināt Latvijas valdības pašreizējos maksājumus par valsts pārvaldē izmantojamo Microsoft programmatūru vidēji par 60%. 2005.gadā Microsoft Latvia aizsāka sadarbību ar Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas programmu “[email protected]”, piešķirot ikgadēju finansējumu un datorprogrammas.

2006. gadā Microsoft Latvia pirmo reizi interesentiem demonstrēja Virtuālo slimnīcu, kuras elementi ar Microsoft atbalstu 2007.gadā tika ieviesti Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā. 2007.gadā Microsoft Latvia aizsāka interneta drošības programmu un izveidoja materiālu kopumu par drošību interneta vidē www.draudzigsinternets.lv. Pērn Microsoft dokumentu formāts Open XML kļuva par ISO standartu.

Šogad Microsoft samazināja Latvijas valdības tekošos maksājumus par valsts pārvaldē izmantojamo Microsoft programmatūru vidēji par 60%, kā arī izstrādāja savu vīziju, kā vidēji trīs reizes samazināt izmaksas par valsts nozīmes datu bāzes un informācijas sistēmās izmantotajām datu bāzēm.

(1) Balstoties uz Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas datiem par nozares apgrozījumu, reizinot tos ar ekosistēmas tirgus daļu

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Microsoft Latvia;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv