Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts aizsardzība un bruņotie spēki

Militārajā hospitālī Vācijā miris Latvijas karavīrs

Publicēts 2009-08-06 15:13:05

Samazināt palielināt tekstu

Vakar, 5.augusta pēcpusdienā, Koblencas (Koblenz) militārajā hospitālī Vācijā miris kaprālis Dāvis Baltābols, kurš pildīja dienesta pienākumus Afganistānā NATO vadīto Starptautisko drošības atbalsta spēku (ISAF) Latvijas kontingenta sastāvā.

Afganistānā 25.jūlijā Latvijas kontingenta vienība patrulēšanas laikā sastapās ar nemierniekiem, kā rezultātā izraisījās apšaude. Tās laikā kaprālim D.Baltābolam pasliktinājās veselības stāvoklis un viņš tika evakuēts uz lauka kara hospitāli, lai sniegtu neatliekamo medicīnisko palīdzību. 26.jūlijā karavīru nogādāja Vācijas bruņoto spēku hospitālī Vācijā, Koblencā.

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir informējuši mirušā karavīra piederīgos. Aizsardzības ministrs Imants Lieģis un NBS komandieris ģenerālmajors Juris Maklakovs izsaka visdziļāko līdzjūtību kaprāļa D.Baltābola ģimenei.

NBS Kapelānu un psihologu dienesta speciālisti ir sazinājušies ar karavīra piederīgajiem, lai sniegtu morālo un psiholoģisko atbalstu.

1979.gadā Limbažos dzimušais kaprālis D.Baltābols NBS dienēja no 2003.gada. Viņš starptautiskajā operācijā piedalījās otro reizi un par godprātīgu dienestu 2005.gadā saņēmis NBS piemiņas medaļu „Par piedalīšanos starptautiskajās operācijās”, kā arī vairākus citus apbalvojumus.

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv