Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Eiropas Savienība un NATO

Ministre Baiba Rivža ar ES ministriem diskutē par Eiropas vērtībām un nākotni

Publicēts 2007-03-02 09:13:17

Samazināt palielināt tekstu

Šodien, 1.martā izglītības un zinātnes ministre Baiba Rivža piedalījās Eiropas Savienības (ES) izglītības ministru neformālās sanāksmes pirmajā plenārsēdē, kas bija veltīta Eiropai – tās vērtībām un tās nākotnei. Pēc tās sekoja ES ministru diskusija, kurā amatpersonas atzina, ka kopīgi jāturpina iedzīvināt Eiropas mākslas, kultūras un vēstures vērtības.

Raksturojot Eiropas vērtības, B.Rivža uzsvēra, ka tās ir brīvība, demokrātija, cilvēktiesības, miers un tolerance, un tās ir priekšnosacījums indivīda labklājībai. "Šo vērtību ievērošana un stiprināšana ir pamats eiropiešu vienotībai" – norādīja ministre. Viņa piebilda, ka Eiropas vērtību un nākotnes kontekstā būtiska ir izglītība, kas ir ne vien instruments, ar kā palīdzību sekmēt ES izaugsmi un integrāciju, bet tā veicina savstarpējo izpratni, ļauj iepazīt citas valstis, to tradīcijas.

Atsaucoties uz Boloņas procesu un mobilitāti vienotajā Eiropas izglītības telpā, ministre norādīja, ka tie sniedz iespēju izglītojamajiem iepazīt citu tautu kultūru, veicināt starpkultūru dialogu un stiprināt Eiropas vienotību. B.Rivža atzīmēja, ka nacionālā līmenī nepieciešams veicināt Eiropas kopējo vērtību atpazīstamību un ikviena eiropieša informētību par tām, aptverot dažādu vecumgrupu cilvēkus. Vienlaikus būtiska ir Eiropas vienotības sekmēšana, kas īstenojama ar jaunām, radošām un izglītojošām iniciatīvām.

Noslēgumā ministre piebilda: "Mums, eiropiešiem, jādalās vienam ar otru pozitīvajā pieredzē, kā arī ideju dažādībā jārod un jāstiprina vienotība, nākot klajā ar radošām un izglītojošām iniciatīvām".

ES ministru sanāksme noslēgsies rīt, 2.martā, kad tiks spriests par mūžizglītības attīstību un tās pieejamības veicināšanu Eiropā.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Baiba Rivža;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv