Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Izglītība

Ministre Baiba Rivža atklāj ar IZM atbalstu tapušo Murjāņu sporta ģimnāzijas moderno airēšanas bāzi

Publicēts 2007-10-05 13:25:23

Samazināt palielināt tekstu

Šodien, 5.oktobrī izglītības un zinātnes ministre Baiba Rivža atklāj ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) atbalstu rekonstruēto Murjāņu sporta ģimnāzijas (MSĢ) airēšanas bāzi Jūrmalā. „Latvijas airētāji vienmēr sasnieguši vērā ņemamus rezultātus un likuši ar sevi rēķināties lielvalstu sportistiem. Esmu pārliecināta, ka šī airēšanas bāze mūsu jaunajiem sportistiem nodrošinās daudz kvalitatīvākus treniņu un mācību apstākļus, kā arī pavērs iespējas sasniegt aizvien izcilākus panākumus” – uzsver izglītības un zinātnes ministre B.Rivža.

IZM valsts sekretāra vietnieks sporta jautājumos Edgars Šneps uzsver: „Konsekventi īstenojot valsts sporta politiku un sekmējot sporta attīstību, IZM nodrošinājusi moderna airēšanas attīstības centra izveidi”. Viņš piebilst, ka pateicoties treneru ieguldījumam un īpaši – sporta bāzes vadītājam Pēterim Neijam, audzēkņu neatlaidībai un valsts atbalstam, palielinājies medaļu ieguvēju skaits dažāda vecuma grupu dalībniekiem pasaules līmeņa sacensībās.

MSĢ Airēšanas nodaļa darba Jūrmalas filiālē uzsāka 1980.gadā. Šajā laikā par pasaules junioru čempioniem kļuvuši Ligita Kaviere, Zane Pujiņa, Raivis Bērziņš, Jānis Rimša, Dmitrijs Žuralvļovs un Andis Balodis. Savukārt Kaspars Miķelsons un Artūrs Kalniņš ir trīskārtējie pasaules vicečempioni gan junioru, gan U-23 vecuma grupās. Par pasaules čempionu U-23 konkurencē kļuvis Kristaps Bokums, kurš ir daudzsološs Latvijas jaunās paaudzes airētājs.

IZM panākusi, ka kopš 2004.gada no valsts budžeta airēšanas bāzes rekonstrukcijai piešķirti vairāk nekā 970 tūkstoši latu, attiecīgi: 2004.gadā – 116 tūkstoši latu, 2005.gadā – 160 tūkstoši latu, bet 2006.gadā – 700 tūkstoši latu.

http://www.izm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Baiba Rivža; Edgars Šneps;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv