Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Ministre Baiba Rivža atvadu vizītē tikās ar Lielbritānijas vēstnieku

Publicēts 2007-07-27 09:25:17

Samazināt palielināt tekstu

26.jūlijā atvadu vizītē pie izglītības un zinātnes ministres Baibas Rivžas viesojās Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Ians Bonds.

Tikšanās laikā vēstnieks pateicās Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) un ministrei personīgi par sadarbību. Arī ministre pauda gandarījumu par līdzšinējo sadarbību un atzina, ka tā stiprinājusi abu valstu attiecības. Puses pauda pārliecību, ka šajā laikā uzsāktie darbi tiks turpināti.

I.Bonds atzina, ka viņam bija gandarījums strādāt Latvijā, un šajā laikā viņš pārliecinājies par mūsu izglītības kvalitāti, skolēnu augstajām zināšanām, kas ir garants veiksmīgai valsts attīstībai nākotnē.

Abas puses bija gandarītas par kopīgi paveikto. Piemēram, uzņemot Latvijā Lielbritānijas karalieni Elizabeti II, īpaši – organizējot pasākumu "Arēnā Rīga", sadarbojoties angļu valodas apguves jomā, īstenojot Britu padomes projektu "Dreams Teams", popularizējot ratiņbasketbola kustību Latvijā un daudz citas aktivitātes. I.Bonds piebilda, ka Latvijā ir daudz talantīgi un izcili sportisti.

Īpaša uzmanība sarunas gaitā tika veltīta iekļaujošās izglītības jautājumiem, un abas puses apliecināja tās nozīmi mūsdienu pasaulē. Ministre informēja, ka šajā gadā IZM paspārnē izveidots Speciālās izglītības centrs, kā galvenais darbs saistīts ar iekļaujošo izglītību. B.Rivža informēja, ka no šī gada 1.septembra skolotājiem, kuriem klasē ir bērni ar īpašām vajadzībām, paredzēts papildus atalgojums – līdz 47 latiem par vienu likmi. Ministre akcentēja, ka 2007.-2013.gada Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu plānošanas periodā paredzēti līdzekļi iekļaujošajai izglītībai un atbilstošas izglītības nodrošināšanai jauniešiem ar mācīšanās problēmām – 19,1 miljons eiro (ES un nacionālais līdzfinansējums).

Noslēgumā ministre novēlēja I.Bondam panākumus turpmākajā karjerā un atkārtoti pateicās par veiksmīgo sadarbību.

www.izm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Baiba Rivža;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv