Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Izglītība

Ministre Baiba Rivža gandarīta par jauniešu interesi studijām augstākās izglītības mācību iestādēs

Publicēts 2007-07-19 00:56:07

Samazināt palielināt tekstu

Izglītības un zinātnes ministre Baiba Rivža ir gandarīta par jauniešu aktivitāti, iesniedzot dokumentus studijām augstākās izglītības mācību iestādēs. Ministre novēl panākumus topošajiem studentiem un uzsver, ka valstij nepieciešami augsti kvalificēti un labi sagatavoti speciālisti. "Novēlu topošajiem studentiem ne tikai iestāties augstskolās, bet novēlu panākumus studijās, kā arī – sekmīgi absolvēt izvēlēto izglītības iestādi un veiksmīgi strādāt izvēlētajā specialitātē" – norāda B.Rivža.

Ministre atgādina, ka šajā gadā no valsts puses īpaša uzmanība pievērsta budžeta vietu skaita palielinājumam Latvijas attīstībai būtiskās specialitātēs. Piemēram, 2006.gadā inženierzinātnēs, ražošanā un būvniecībā bija 7762 valsts budžeta vietas, bet 2007.gadā – 8065 vietas. Savukārt dabas zinātņu, matemātikas un informācijas tehnoloģiju specialitātēs šis skaitlis bija 3189, bet 2007.gadā – 3349 valsts budžeta vietas. Tāda pati tendence ir veselības aprūpes un sociālās labklājības grupās, attiecīgi – 1713 un 2194 valsts budžeta finansētas vietas. Par aptuveni 40 pozīcijām palielināts arī valsts apmaksāto pedagoģijas studiju vietu skaits.

B.Rivža uzsver: "Lai stimulētu jauniešu interesi par dabaszinātnēm, inženierzinātnēm, matemātiku un par citām profesijām, kā arī – lai uzlabotu infrastruktūru un pilnveidotu studiju programmas, kurās nepieciešami speciālisti, līdztekus nacionālajam finansējumam un nacionālā atbalsta mehānismiem, valsts turpinās piesaistīt nozīmīgus Eiropas Savienības (ES) līdzekļus". Piemēram, 2007.-2013.gadā no Eiropas sociālā fonda plānots piešķirt 18,8 miljonus eiro augstākās izglītības studiju programmu un pasniedzēju darba pilnveidei, 70,6 miljonus eiro maģistrantūras un doktorantūras studiju programmu īstenošanai, bet no Eiropas reģionālās attīstības fonda – 153,2 miljonus eiro augstākās izglītības infrastruktūras uzlabošanai.

http://www.izm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Baiba Rivža;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv