Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Izglītība

Ministre Baiba Rivža iepazinusies ar Procedūras komisijas lēmumu

Publicēts 2007-05-26 17:05:20

Samazināt palielināt tekstu

Šodien, 26.maijā izglītības un zinātnes ministre Baiba Rivža iepazinās ar šodien notikušās Procedūras komisijas sēdes vienbalsīgi pieņemto lēmumu, ka vakar, 25.maijā notikušās ieskaites 12.klasēm matemātikā rezultāti nav atceļami.

Ministre ir informēta un respektē arī komisijas aicinājumu Izglītības satura un eksaminācijas centram (ISEC) un Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) pastiprināt drošības prasības un ieviest papildus kontroli, kā arī – izvērtēt iespēju nomainīt 2006./2007.mācību gada centralizēto eksāmenu materiālus.

Ministre atzinīgi novērtē Procedūras komisijas darbu, jo ātri un operatīvi ir viesta skaidrība un pausts konkrēts viedoklis. B.Rivža ir gandarīta, ka uz komisijas sēdi bija uzaicināts arī skolēnu pārstāvis, kurš bija pilnvarots paust jauniešu viedokli.

B.Rivža atkārtoti atgādina, ka vakar notikusī ieskaite matemātikā ir zināšanu pārbaude pirms centralizētā eksāmena, tās rezultāti netiek ņemti vērā, vidusskolas absolventiem iestājoties augstskolās, kā arī, ka centralizētā eksāmena matemātikā drošības pasākumi ir daudzkārt būtiskāki un komplicētāki, nekā ieskaites gadījumā.

B.Rivža sazinājusies arī ar iekšlietu ministru Ivaru Godmani. Abas amatpersonas atkārtoti akcentēja drošības nozīmi centralizēto eksāmenu un ieskaišu gaitā un apliecināja gatavību arī turpmākai sadarbībai.
Izglītības un zinātnes ministre atkārtoti aicina ikvienu sabiedrības pārstāvi ar atbildību izturēties pret centralizēto eksāmenu un ieskaišu gaitu, jo, kā liecina tiesībsargājošo institūciju rīcība, negodīgas personas saņem sodu par savām provokatīvajām darbībām.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Baiba Rivža; Ivars Godmanis; Izglītības satura un eksaminācijas centrs; Izglītības un zinātnes ministrija;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv