Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Medicīna un Sociālā aprūpe

Ministre I. Purne: sociālās aprūpes padomju darbā ir nepieciešami uzlabojumi

Publicēts 2008-02-28 09:22:40

Samazināt palielināt tekstu

27.02.2008

Labklājības ministre Iveta Purne(ZZS) šodien, 27. februārī tikās ar sociālās aprūpes padomju vadītājiem, lai klātienē diskutētu par šo padomju darba efektivitāti un kopīgiem spēkiem meklētu risinājumu - kā šo padomju darbu uzlabot.

I. Purne norāda, ka katrā sociālās aprūpes centrā(SAC) ir aktīvi jādarbojas sociālās aprūpes padomei, kurā jāiesaista gan aprūpes centra darbinieki, gan aprūpes centra klienti, to radinieki un arī vietējās pašvaldības pārstāvji.

"Šādām sociālās aprūpes padomēm ir jābūt kā arodbiedrībām, kuru mērķis ir sekmēt ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitāciju darbu un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Sociālās aprūpes padomju darbā vēl ir nepieciešami uzlabojumi – tām ir jādarbojas vēl pilnasinīgāk, lai sociālās aprūpes centrus veidotu klientiem vēl pieejamākus un draudzīgākus, " norāda I. Purne. Ministre norāda, ka šīm padomē ir jāsekmē arī cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.

Sociālās aprūpes padomju veidošanu paredz Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likums. Padomēm ir jāsaskaņo institūcijas iekšējās kārtības noteikumus, jāiesniedz priekšlikumus iestādes darbības uzlabošanai, jāizskata konfliktus starp klientiem un administrāciju, kā arī jāpiedalās pakalpojumu kvalitātes novērtēšanā.

Uz tikšanos ar ministri bija ieradušies visu 33 Labklājības ministrijas pārraudzībā esošo SAC sociālās aprūpes padomju vadītāji, kuri informēja par padomju veikumu.

Sarunā atklājās, ka vairākos SAC padomes darbojas formāli. Tomēr ir arī virkne labās prakses piemēru - SAC "Ropaži" sadarbībā ar pašvaldību ir raduši iespēju par sevi informēt ar pašvaldības interneta mājas lapas starpniecību; SAC "Rūja" sociālās aprūpes padome sabiedrībā veido pozitīvu attieksmi pret cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī ir sekmējuši cilvēkiem ar invaliditāti pieejamas vides radīšanu pašvaldībā.

www.lm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Iveta Purne;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv