Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Lauksaimniecība

Ministrijas piedāvātās atkāpes no PVTM reformas - nepietiekamas

Publicēts 2007-03-08 16:19:19

Samazināt palielināt tekstu

2007. gada 8.martā

Šodien Zemkopības ministrija informēja lauksaimniekus par iespējamajiem kompromisiem Papildus valsts tiešo maksājumu (PVTM) reformas ieviešanā. Piedāvātās izmaiņas uz neilgu laiku atvieglos reformas sekas bijušajiem cukurbiešu audzētājiem un daļai zemnieku, kas attīstītās. Trūkst risinājuma, kā nodrošināt, lai reforma nekavētu lopkopības attīstību. Palielinot govju skaitu, zemnieks atbalstu nesaņems, taču, pārdodot govis un pārtraucot saimniekot, bijušais saimnieks turpinās saņemt PVTM 100% apmērā. Līdz ar to reforma vērtējama kā ārkārtīgi neizdevīga Latvijas lauksaimniecības sektoram kopumā.

ZSA padomes loceklis Uldis Krievārs: "Piena lopkopēji vēl pat nav apjautuši, kas viņus sagaida. Lopkopējiem šī informācija nāk par vēlu un atbalsts būs tuvu nullei."

ZSA priekšsēdētājs Valters Bruss: "Pēdējās dienās vairākkārt izskanējušas spekulācijas, ka Zemnieku saeima pieprasīs Zemkopības ministra demisiju saistībā ar informācijas kavēšanu un neefektīvo rīcību Latvijas lauksaimnieku interešu aizstāvībā Briselē. Protams, reforma nav miets un zemnieki nav auni, tādēļ Zemnieku saeima gaida zemkopības ministrijas ierēdņu un vadības aktīvu rīcību Latvijas zemnieku interesēs.

Nozares galvenais ugunsdzēsējs šobrīd dzēš uguni, cik spēka. Tagad Zemkopības ministrijai patiešām jāizmanto visas savas spējas, lai panāktu tādu reformas variantu, kas Latvijas valstij nodarītu vismazāko ļaunumu."

Šobrīd svarīgi saņemt Eiropas Komisijas akceptu tām atkāpēm no reformas, kas izstrādātas Zemkopības ministrijā, jo piedāvātais variants ir Latvijas puses shēma, par ko vēl nāksies pārliecināt Briseli.

Atgādinām, ka zemnieku vidū valda milzu neapmierinātība ar pašreizējo krīzi un lauksaimniecības attīstību kopumā. Sektora attīstību kavē gan vismazākais atbalsts par hektāru visā Eiropas Savienībā, gan virkne citu neatrisinātu problēmu. Tādēļ Zemnieku saeima 21. martā rīkos kongresu, kurā zemnieki no visas Latvijas un visām lauksaimniecības nozarēm diskutēs par situāciju lauksaimniecības sektorā, kā arī vērtēs, vai ZZS būtu jāmeklē jauns ministra amata kandidāts. ZSA kongresā piedalīsies gan zemkopības ministrs Mārtiņš Roze, gan ministru prezidents Aigars Kalvītis.

Zemnieku saeima ir biedrība, kas apvieno 701 Latvijas ražojošos lauksaimniekus, pārsvarā ģimenes saimniecības no visām lauksaimniecības nozarēm.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Lauksaimniecības reforma; Zemnieku saeima;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv