Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Nekustamie īpašumi un būvniecība

Ministrs aicina iedzīvotājus neuzticēties apšaubāmiem piedāvājumiem māju siltināšanas projektu īstenošanā

Publicēts 2009-05-21 14:08:29

Samazināt palielināt tekstu

20.05.2009

Ekonomikas ministrs Artis Kampars aicina visus Latvijas iedzīvotājus, kuri nolēmuši iesaistīties valsts īstenotajā daudzdzīvokļu māju siltināšanas programmā, atbildīgi pieņemt  lēmumus par to, kam uzticēt māju siltināšanas projekta īstenošanu un kādus materiālus izmantot māju siltināšanai,  un neuzticēties apšaubāmiem piedāvājumiem māju siltināšanas projektu īstenošanā.

„Es aicinu iedzīvotājus atbildīgi pieiet jautājumiem par māju siltināšanu un nebūt lētticīgiem, uzklausot dažādus vilinoši lētus vai apšaubāmus piedāvājumus par māju siltināšanas projektu īstenošanu. Diemžēl ir veikli darboņi, kuri būs gatavi  negodprātīgi izmantot šo valsts piedāvāto atbalstu māju siltināšanā.  Ja Jūs vēlaties pārliecināties, ka izvēlaties kvalitatīvu piedāvājumu mājas siltināšanai, speciālisti no Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūras ir gatavi Jums palīdzēt. Aicinu arī pašvaldību speciālistiem būt atsaucīgiem un palīdzēt iedzīvotājiem pieņemt pareizus lēmumus,”  uzsver A.Kampars.

Ministrs kā piemēru šādam līdz galam neizsvērtam iedzīvotāju lēmumam min nule Rīgas enerģētikas aģentūras veiktās pārbaudes rezultātus par namā Rīgā, Ieriķu ielā 44, īstenoto siltināšanas projektu, kas liecina par ēku ārsienu siltināšanā pirmo reizi Latvijā izmantotās metodes – ārsienu krāsošanu ar siltumu un aukstumu atstarojošo krāsu TSM Ceramic – neefektivitāti. Tādi paši bēdīgi rezultāti esot arī daudzdzīvokļu mājai Liepājā, Piltenes ielā 8, kuras ēku sienu siltināšanai izmantota tāda pati krāsa.

Jau vēstīts, ka no aprīļa vidus Latvijas iedzīvotājiem iespējams pieteikties Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūrā, lai saņemtu līdzfinansējumu daudzdzīvokļu māju siltināšanas projektu īstenošanai. Līdz šim saņemti 14 pieteikumi par māju siltināšanas projektu īstenošanu.

Pašlaik līdzfinansējums no valsts un Eiropas Savienības struktūrfondiem pieejami 16,6 miljoni latu, bet ar valdības lēmumu par struktūrfondu pārdali šim mērķim vēl ir izdalīti 24 miljoni latu.

Valsts līdzfinansē 50% no kopējām izmaksām energoefektivitātes uzlabošanai.

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv