Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Informācijas tehnoloģijas, internets un telekomunikācijas, TV

Ministrs E.Zalāns aicina Banku augstskolu veikt pētījumu par atvērtā koda programmatūras izmantošanā

Publicēts 2009-10-27 16:02:41

Samazināt palielināt tekstu

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns aicinājis Banku augstskolu veikt pētījumu par finanšu ieguvumiem, izmaksām un riskiem atvērtā koda programmatūras izmantošanas jomā.

„Šobrīd sabiedrībā norisinās diskusijas par atvērtā koda programmatūras izmantošanu valsts pārvaldē un izskan dažādi, nereti pretrunīgi viedokļi. Skaidrību šajā jautājumā var viest vienīgi zinātniski pamatots izvērtējums, ko esmu lūdzis veikt Banku augstskolu, kurai ir atbilstošs zinātniskais potenciāls,” norāda ministrs.

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija (RAPLM) ir gatava Banku augstskolai sniegt pētījuma veikšanai nepieciešamo informāciju un iesaistīt ministrijas speciālistus.

RAPLM atzinīgi vērtē Banku augstskolas rektores prof. Tatjanas Volkovas iepriekš pausto viedokli par nepieciešamību ņemt vērā iespējamos riskus un ekonomisko efektu, risinot jautājumu par atvērtā koda programmatūras izmantošanu, kā vienu no iespējamiem izdevumu samazinājumu virzieniem.

RAPLM ir analizējusi iespēju valsts pārvaldē pāriet uz atvērtā koda programmatūru, secinot, ka valsts pārvaldē izmantoto informācijas tehnoloģiju iegādes un uzturēšanas izmaksas var minimizēt nevis ierobežojot tehnoloģiju ražotāju un piegādātāju loku, bet gan tieši pretēji – nodrošinot iespēju izvēlēties plaša ražotāju spektra risinājumus, kuru savstarpējā sadarbība un savietojamība tiek nodrošināta, pateicoties atvērtiem standartiem.

www.raplm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv