Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Bizness

Ministrs E.Zalāns: pašvaldības arī ekonomiskās lejupslīdes laikā var sekmēt jaunu darba vietu radīšanu

Publicēts 2009-08-16 10:13:07

Samazināt palielināt tekstu

14.08.2009

Ekonomiskās lejupslīdes laikā, pašvaldībām mērķtiecīgi sadarbojoties ar uzņēmējiem, ir iespēja sekmēt jaunu darba vietu radīšanu un eksportspējīgas produkcijas ražošanu, - tā piektdien, 14.augustā, Rucavas novadā atklājot SIA "Compaqpeat" kūdras ražotni, akcentēja reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns.

Ministrs īpaši atzīmēja to, ka ražotnes izveidē ir sabalansētas attīstība un dabas aizsardzība. "Compaqpeat", apsaimniekojot kūdras ieguves purvus, ir paredzējusi to rekultivāciju, atjaunojot purvus to dabiskajā līmenī. Šāda prakse jau veiksmīgi darbojas, piemēram, Vācijā.

"Compaqpeat" ražotne tapusi ar Vācijas investoru līdzdalību un piesaistot Eiropas Savienības fondu finansējumu. Ražošanā tiek izmantoti vietējie resursi un vietējais darbaspēks, radot produkciju galvenokārt eksportam. Turklāt pašvaldība saņems 50 santīmus no katra pārstrādātā kūdras kubikmetra.

„Krīzes laikā pašvaldībām ar īpašu atbildību ir jādomā par ekonomiskās aktivitātes veicināšanu savā teritorijā, esot atvērtām uzņēmēju iniciatīvām un līdzdarbojoties jaunu darba vietu radīšanā. Tieši no tā, cik aktīva būs uzņēmējdarbība, ir atkarīgi ieņēmumi valsts budžetā un arī pašvaldību budžetos,” uzsvēra E.Zalāns.

Ministrs Rucavā iepazinās arī ar Papes ostu, kuru pašvaldība nākotnē plāno attīstīt par jahtu un mazās zvejniecības ostu. Papes ostā būtiski ir atjaunot molu, kas patlaban vairs nepilda savas funkcijas kā rezultātā applūst ostai tuvējās teritorijas.

„Ievērojot to, ka pusi Rucavas aizņem dabas parks, pašvaldība ir atradusi īsto veidu, kā samērot attīstības nepieciešamību ar dabas aizsardzības prasībām. Piekrastes josla ir unikāls Latvijas resurss, tāpēc nepieciešams pārdomāti plānot tā izmantošanu, lai ekonomiskā izaugsme ir sabalansēta ar dabas saglabāšanas un vietējo iedzīvotāju labklājības veicinošām interesēm,” atzīmēja E.Zalāns.

Tuvākajā laikā valdība ir plānojusi lemt par dabas parku robežām, tāpēc ir īpaši svarīgi, lai valdības lēmums nekavētu šādas pašvaldību attīstības iniciatīvas, vienlaikus rūpējoties par aizsargājamo teritoriju saglabāšanu.

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija sadarbībā ar jūras piekrastes teritorijā ietilpstošajām pašvaldībām, kā arī vides un attīstības plānošanas speciālistiem, turpina darbu pie Baltijas jūras piekrastes telpiskās attīstības plānošanas dokumenta, kura mērķis ir nodrošināt piekrastes zonas sabalansētu jeb ilgtspējīgu attīstību.

www.raplm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Edgars Zalāns; Compaqpeat, SIA;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv