Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts iestādes un politika

Ministru prezidenta Valda Dombrovska viedoklis par finansējumu veselības aprūpei saistībā ar Baibas Rozentāles paziņojumu pēc tikšanās ar Valsts prezidentu

Publicēts 2009-07-09 13:28:44

Samazināt palielināt tekstu

08.07.2009

1.    Stājoties veselības ministres amatā, Baiba Rozentāle saņēma pilnu informāciju par veselības aprūpes finansējuma samazinājumu, par veselības aprūpei atvēlēto % no IKP, kā arī par Māsterplāna pamatprincipiem. Zinot to visu, viņa piekrita kļūt par ministri. Es būtu ļoti pārsteigts, ja izrādītos, ka ministre ar šo informāciju nav iepazinusies pirms stāšanās amatā.

2.    Attiecībā uz šī gada veselības aprūpes finansējumu te, acīm redzot, ir radies kāds pārpratums no veselības ministres puses, jo veselības aprūpes gada budžetā pat pēc pēdējiem grozījumiem, kas stājās spēkā no 1.jūlija, finansējums ir 3,49% no IKP. Savukārt 2,98% ir Tautas partijas prognoze 2010.gadam. Tautas partijas izvirzītajās prasībās jaunā veselības ministra nominācijai bija skaidri teikts: „Tautas partijas mērķis ir 2010.gadā atgriezt veselības aprūpes finansējumu vismaz 2009.gada līmenī 3,4 – 3,5% no IKP.” Par šādu uzstādījumu arī tika panākta vienošanās, pirms B.Rozentāle vēl tika apstiprināta par ministri. Nekādas prasības šim gadam no toreizējās ministra kandidātes netika izteiktas un apspriestas.

www.mk.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Valdis Dombrovskis; Baiba Rozentāle;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv