Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Enerģētika

Ministru prezidents Aigars Kalvītis ar koncerna "Gazprom" prezidentu pārrunāja sadarbību enerģētikā

Publicēts 2007-03-28 13:50:11

Samazināt palielināt tekstu

Šodien darba vizītes laikā Maskavā Ministru prezidents Aigars Kalvītis tikās ar koncerna "Gazprom" prezidentu Alekseju Milleru.

Sarunas laikā Aleksejs Millers iepazīstināja Ministru prezidentu ar tendencēm Krievijas Federācijā, sekmējot Krievijas enerģētikas pāreju uz tirgus ekonomikas principiem.

Ministru prezidents ar koncerna "Gazprom" prezidentu pārrunāja Eiropas Savienības (ES) un Krievijas sadarbības jautājumus enerģētikā, uzsverot Latvijas un ES ieinteresētību stabilitātē un prognozējamībā.

Aigars Kalvītis atzinīgi novērtēja līdzšinējo "Latvijas Gāzes" un "Gazprom" sadarbību. Ministru prezidents aktualizēja jautājumu par iespējām noslēgt vidēja termiņa gāzes piegādes līgumus. Tas ļautu sekmīgāk prognozēt potenciālo gāzes un citu energoresursu cenu pieaugumu, efektīvāk plānot nepieciešamās investīcijas un to piesaisti.

Aigars Kalvītis un Aleksejs Millers apsprieda jaunas gāzes krātuves attīstības iespējas Latvijā. "Gazprom" prezidents atzinīgi novērtēja līdzšinējo sadarbību saistībā ar Inčukalna gāzes krātuvēm, kas darbojas kā reģionāls gāzes izplatīšanas centrs ne tikai Baltijā, bet arī Krievijas rietumu reģionos. Ņemot vērā gāzes tirgus sezonālo raksturu, "Gazprom" izrādīja interesi par iespējām attīstīt Latvijā papildus gāzes krātuves.

Turpinot vizīti Maskavā, Ministru prezidents Aigars Kalvītis šodien tiksies ar Krievijas Federācijas prezidentu Vladimiru Putinu, Krievijas ekonomiskās attīstības un tirdzniecības ministru Germanu Grefu un Krievijas Valsts domes priekšsēdētāja vietnieku Arturu Čilingarovu.

Ministru prezidents piedalīsies apaļā galda diskusijā kopā ar Krievijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidentu Jevgēņiju Primakovu.

www.mk.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Aigars Kalvītis;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv