Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Ministru prezidents ar Tēvzemes drošības sekretāru Maiklu Čertofu apsprieda Latvijas pilsoņu ieceļošanas atvieglošanu ASV

Publicēts 2007-11-02 01:15:49

Samazināt palielināt tekstu

Šā gada 1.novembrī Ministru prezidents Aigars Kalvītis darba vizītes laikā Vašingtonā tikās ar Tēvzemes drošības sekretāru Maiklu Čertofu (Michael Chertoff). Sarunā piedalījās arī Latvijas iekšlietu ministrs Ivars Godmanis, kurš pavada Ministru prezidentu vizītē ASV.

Ministru prezidents uzsvēra, ka svarīga Latvijas un ASV divpusējo attiecību prioritāte ir Latvijas iedzīvotāju līdztiesīgas ieceļošanas iespējas ASV. Aigars Kalvītis aicināja ASV nekavēties ar vīzu reformā noteikto kritēriju izpildi un ieviest elektroniskās ceļošanas autorizācijas programmu un kontroles mehānismu, kas uzskaitīs no ASV izceļojušos pasažierus.

Ministru prezidents norādīja, ka Latvija nerada imigrācijas draudus ASV iedzīvotājiem un uzskata par nepamatotu, ka visiem Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pilsoņiem nav nodrošinātas vienādas tiesības ieceļošanai ASV. Latvijas institūcijas aktīvi sadarbojas ar ASV atbildīgajām iestādēm, lai veiksmīgi un īsā laika posmā īstenotu nepieciešamo kritēriju izpildi. Latvija šā gada decembrī pievienosies ES Šengenas sistēmai, kuras kritēriji saskan ar ASV likumā izvirzītajām drošības prasībām.

Ministru prezidents un iekšlietu ministrs sarunas laikā prezentēja jauno Latvijas pasu paraugus ar biometriskajiem radītājiem..

Tikšanās laikā puses apmainījās ar viedokļiem par to, kā uzlabot Latvijas ostu un robežu drošību. Šis jautājums ir svarīgs gan nelegālās imigrācijas kontekstā, gan arī saistībā ar masu iznīcināšanas ieroču un to izejmateriālu nelegālu transportēšanu. Ne mazāk svarīgs jautājums ir cīņa pret terorismu. Svarīgi ir pievērst pietiekamu uzmanību arī cīņai pret teroristu finansēšanas shēmām. Ministru prezidents atzinīgi novērtēja līdzšinējo ASV palīdzību šajās jomās un norādīja, ka Latvija arī turpmāk ir ieinteresēta padziļinātā un visaptverošā abpusējā sadarbībā.

Ministru prezidents Aigars Kalvītis jau iepriekš ir ticies ar Tēvzemes drošības sekretāru Maiklu Čertofu Vašingtonā 2005.gada augustā.

www.mk.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Aigars Kalvītis; Ivars Godmanis;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv