Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Ministru prezidents darba vizītē Spānijā pārrunā ES jautājumus un abu valstu situāciju ekonomikā un nodarbinātībā

Publicēts 2009-11-27 20:08:45

Samazināt palielināt tekstu

Piektdien, 27. novembrī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un Spānijas valdības prezidents Hosē Rodrigess Sapatero pārrunāja gan Eiropas Savienības jautājumus, gan jautājumus par ekonomisko situāciju un nodarbinātību abās valstīs. Tika pārrunāts jautājums par Baltijas reģiona konkurētspēju un par Spānijas kā nākamās Eiropas Savienības prezidentūras viedokli Baltijas konkurētspējas atjaunošanā, jo nākamajā pusgadā Spānija kopā ar Eiropas Savienības Padomi un Eiropas Komisiju noteiks turpmāko ES dienas kārtību.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis informēja Spānijas valdības vadītāju par sasniegto valsts 2010.gada budžeta izveidē un aicināja Spāniju kā ES prezidējošo valsti nākamajā pusgadā atbalstīt Latvijas aizdevuma programmas izvērtējumu. Spānijas puse apliecināja, ka abām valstīm ir līdzīgas risināmas problēmas ekonomikā, jo arī Spāniju skāra nekustamā īpašuma „tirgus pārkaršana” un Spānijas budžetā ir plānoti dažādi fiskālās regulēšanas pasākumi.

Pārrunājot ES jautājumus, īpaša uzmanība tika pievērsta enerģētikas jautājumam, jo abas valstis lielā mērā ir atkarīgas no ārējiem enerģijas resursiem. Enerģētika tika pārrunāta vairākos aspektos un Spānija apliecināja, ka šie jautājumi būs vieni no Spānijas prezidentūras prioritātēm. Abas puses apsprieda, pirmkārt, ES virzību uz jauno tehnoloģiju un inovāciju atbalstīšanu enerģijas ražošanā un dabisko resursu izmantošanu biomasas un vēja enerģijas radīšanā, otrkārt, par atkarību no ārējiem enerģijas resursiem, t.sk., attiecībām ar Krieviju. Spānija vēlas veidot konstruktīvas ES attiecības ar Krieviju un Spānijas valdības prezidents vēlējās uzklausīt Latvijas viedokli ES un Krievijas attiecību veicināšanā.

Abu valstu valdības vadītāji plaši pārrunāja par ekonomiskās krīzes pārvarēšanas pasākumiem un par nākamā perioda ES budžetu. Ministru prezidents Valdis Dombrovskis norādīja, ka Latvijai ir ieinteresēta ES vienotās lauksaimniecības politikas pilnveidošanā attiecība uz Latvijas zemnieku tiešo maksājumu jautājumu, jo Latvijas pašreiz saņem mazāko tiešo maksājumu ES.

Tikšanās noslēgumā Latvijas un Spānijas valdību vadītāji apsprieda arī jautājumu par eirozonu un tā būtisko lomu ekonomiskās krīzes pārvarēšanā.

Latvijā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis atgriezīsies sestdien, 28.novembrī.

Fotogrāfijas par Ministru prezidenta darba vizīti Spānijā ir pieejamas Valsts kancelejas interneta foto albumā: http://www.flickr.com/photos/valstskanceleja/4138504666/

www.mk.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Valdis Dombrovskis;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv