Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ekonomika

Ministru prezidents: „IKP dati liecina par situācijas stabilizēšanos.”

Publicēts 2009-08-10 14:01:53

Samazināt palielināt tekstu

Provizoriskie Latvijas kopprodukta dati par 2.ceturksni liecina, ka ekonomikā situācija 2.ceturksnī būtiski nav mainījusies. Ja 1.ceturksnī kritums pret pērno gadu bija 18%, tad 2.ceturksnī - 19,6%. Savukārt sezonāli izlīdzinātie dati 2.ceturksnī, kas sastāda 18 %, ir pat nedaudz labāki nekā gada sākumā. Katrā ziņā situācija ne tuvu nav tik dramatiska, kā atsevišķi eksperti to prognozēja (-22-28%), pārāk negatīvi komentējot norises tautsaimniecībā un arī velkot paralēles ar lielo ekonomikas kritumu kaimiņvalstī Lietuvā. Pēc ikmēneša datiem jau bija skaidrs, ka lielākajās nozarēs dati ir visai līdzīgi tiem, kas bija gada sākumā. Nedaudz labāki rūpniecībā un transportā, sliktāki iekšzemes tirdzniecībā.

Visticamāk, ka kritumu palielināja daļas biznesa ieiešana pelēkajā ekonomikā, kas ir viens skaidrojumiem, kāpēc ekonomikā ir vērojams tik krass kritums kopš pērnā gada vidus.

Kopumā var teikt, ka 1.pusgadā IKP kritums būs bijis ap 18%, un turpmākajos ceturkšņos, lai arī problēmu ekonomikā netrūks, tas jau būs zemāks. Tādejādi var teikt, ka statistiski dziļāko lejupslīdi Latvija jau ir pārvarējusi. Turklāt sāk iezīmēties arī ekonomikas krituma bremzēšanās faktori, bet atsevišķās eksporta nozarēs un tranzītā apjomi pat pieaug. Tagad valdībai jādara viss iespējamais, lai veicinātu ekonomisko aktivitāti un pakāpeniski atjaunotu tautsaimniecības izaugsmi, kā arī savlaicīgi sagatavotu 2010.gada budžeta projektu, kam jākļūst par stingru pamatu ekonomikas atveseļošanai un ārvalstu investoru intereses atjaunošanai par Latviju. Esmu drošs, ka jau nākamajā gadā ekonomikas rādītāji uzlabosies.

www.mk.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv