Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts iestādes un politika

Ministru prezidents Ivars Godmanis ar ES enerģētikas komisāru Andri Piebalgu pārrunāja Latvijas energoapgādes perspektīvu

Publicēts 2008-01-10 00:49:00

Samazināt palielināt tekstu

09.01.2008

Šodien, 9.janvārī, Ministru prezidents Ivars Godmanis tikās ar Eiropas Savienības enerģētikas komisāru Andri Piebalgu un pārrunāja Latvijas energoapgādes perspektīvu un riskus, kas galvenokārt saistīti ar Ignalinas atomelektrostacijas slēgšanu Lietuvā līdz 2009.gada 31.decembrim atbilstoši Lietuvas pievienošanās līgumam Eiropas Savienībai.

Ministru prezidents un ES enerģētikas komisārs apsprieda iespējas importēt enerģijas resursus no ārzemēm, un Andris Piebalgs informēja valdības vadītāju par energoapgādes situāciju kaimiņvalstīs – Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Krievijā, Somijā un Baltkrievijā.

Notika viedokļu apmaiņa par Latvijas valdības tālāko rīcību, lemjot par Latvijā ražotās enerģijas jaudas palielināšanu un energoapgādes diversifikāciju. Ivars Godmanis un Andris Piebalgs bija vienisprātis, ka valdībai lēmuma pieņemšanā jābalstās uz vispusīgu esošās situācijas analīzi un ekspertu vērtējumu.

ES komisārs pauda gandarījumu par Latvijas valdības izskatīto energoefektivitātes uzlabošanas plānu un uzsvēra šīs tēmas nozīmīgumu ES. Tāpat Andris Piebalgs akcentēja ES noteikto prioritāti – atjaunojamās enerģijas resursu īpatsvara palielināšanu ES līdz 20% 2020.gadā, kas Latvijai varētu būt robežās no 40% līdz 50%.

Ministru prezidents apliecināja Latvijas apņemšanos darīt visu iespējamo atjaunojamo enerģijas resursu īpatsvara palielināšanā, tomēr piesardzīgi vērtēja šādu proporciju.

www.mk.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Ivars Godmanis; Andris Piebalgs;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv