Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Ministru prezidents tikās ar Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju

Publicēts 2009-10-03 00:02:03

Samazināt palielināt tekstu

01.10.2009

Šodien, 1.oktobrī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētāju Ježiju Buzeku (Jerzy Buzek). Šī ir EP priekšsēdētāja otrā oficiālā vizīte uz kādu no ES dalībvalstīm. Pēc stāšanās EP priekšsēdētāja amatā, J.Buzeka pirmā oficiālā vizīte bija uz Zviedriju, kā Eiropas Savienības (ES) Prezidējošo valsti. EP priekšsēdētājs uzsvēra, ka vizīte uz Latviju ir spēcīgs signāls, parādot ES solidaritātes principu - Latvija nav viena savā grūtajā ekonomiskajā situācijā un Latvija vienmēr var paļauties uz ES atbalstu. EP priekšsēdētājs norādīja, ka priecājas satikt savu bijušo EP kolēģi Latvijas valdības vadītāja amatā un izteica pateicību par veiksmīgo sadarbību piecu gadu garumā. J.Buzeks novērtēja Ministru prezidenta darbu ļoti sarežģītā situācijā Latvijas valstij un uzsvēra, ka Latvijai ir pamats optimismam, arī tāpēc, ka tā ir ES dalībvalsts.

Tikšanās laikā Ministru prezidents ar EP priekšsēdētāju pārrunāja iespējas mobilizēt ES finansējumu ekonomiskās krīzes pārvarēšanai un nākamās ES finanšu perspektīvas principus.

EP priekšsēdētājs norādīja, ka nacionālo parlamentu loma ir ļoti būtiska un tiem ir aktīvi jāiesaistās diskusijās par nākošo finanšu perspektīvu. V.Dombrovskis norādīja, ka ļoti cer uz EP priekšsēdētāja atbalstu kopējās lauksaimniecības politikas maiņai, nodrošinot platību maksājumu izlīdzināšanu visām ES dalībvalstīm, tostarp Latvijas zemniekiem, kas saņem mazākos ES atbalsta maksājumus Eiropā. EP priekšsēdētājs pauda atbalstu, papildinot ar nepieciešamību vairāk atbalstīt lauku attīstības politiku ES. Svarīgi ir ne tikai nodrošināt vienlīdzību platības maksājumos, bet arī vairāk atbalstīt nodarbinātības veicināšanu, izglītības, uzņēmējdarbības un kultūras attīstību laukos. Tika pārrunātas EP iespējas mobilizēt pieejamos ES instrumentus ekonomikas atveseļošanai, kā arī ES nodarbinātības politikas aktualitātes.

Abas amatpersonas pārrunāja ES Kohēzijas politikas un kopīgās Enerģētikas politikas nākotni. EP priekšsēdētājs ar interesi uzklausīja Latvijas enerģētikas situāciju, paužot atbalstu nepieciešamībai veicināt tos projektus, kas nodrošinātu Baltijas reģiona savienojumus ar ES valstīm. EP priekšsēdētājs novērtēja arī faktu, ka Latvija ir viena no līderēm atjaunojamo energoresursu izmantošanā, kā arī valsts ES ar vienu no zemākiem emisijas gāzu izmešu līmeņiem.

Abas amatpersonas apsprieda jaunās Eiropas Komisijas (EK) aprises un  uzsvēra, ka neskatoties uz dažādiem iespējamiem scenārijiem, balsojums tiek plānots jau decembra vidū. J.Buzeks īpašu uzsvēra, ka nacionālām valdībām ir jāapzinās tas, ka jaunā EK sastāva veiksme ir ļoti atkarīga no izvirzītajām personībām komisāru amatiem. Šajā sestdienā uzzināsim Lisabonas līguma tālāko likteni, kas parādīs kā tālāk veidosies institucionālais ietvars ES, un radīs skaidrību par EK jaunā sastāva veidošanu un par augstiem amatiem ES.
 
Puses pārrunāja reģionam būtiskākās ES aktualitātes. V.Dombrovskis izteica gandarījumu, ka Baltijas jūras reģiona stratēģija šobrīd jau ir realitāte, īpaši pateicoties Zviedrijas aktīvai darbībai. J.Buzeks norādīja uz Latvijas svarīgo lomu ES Austrumu partnerības veidošanā ar Krieviju, Baltkrieviju, kā arī Ukrainu.

V.Dombrovskis izteica lielu paldies par EP atbalstu totalitāro režīmu nosodīšanai un par rezolūcijas pieņemšanu. EP priekšsēdētājs atgādināja, ka ES ir būtiski paust vienotu nostāju par vēstures notikumiem un Molotova Ribentropa pakts ir nenoliedzami ietekmējis visas Eiropas nācijas un ir svarīgi vēstures faktus vērtēt nākotnes kontekstā, stāstot visām pasaules valstīm par totalitāro režīmu nodarījumiem, lai akcentētu cilvēktiesības un mieru pasaulē.

Foto no Ministru prezidenta V.Dombrovska un Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja J.Buzeka tikšanās ir pieejami Valsts kancelejas interneta foto albumā: http://www.flickr.com/

www.mk.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Valdis Dombrovskis;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv