Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Ministru prezidents un ārlietu ministrs informēs par Lisabonas līgumu

Publicēts 2007-12-12 00:16:10

Samazināt palielināt tekstu

10.12.2007

Trešdien, 12.decembrī, pulksten 11.00 Ministru kabineta preses konferenču telpā (Ministru kabineta 3. stāvā) notiks Ministru prezidenta Aigara Kalvīša un ārlietu ministra Māra Riekstiņa kopīga preses konference par Lisabonas līgumu (Līgumu), kuru Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītāji un ārlietu ministri parakstīs šā gada 13.decembrī Lisabonā.

2007.gada 18. oktobrī ES valstu un valdību vadītāji Starpvaldību konferencē Lisabonā vienojās par Līgumu. Tas groza divus pašreiz spēkā esošos ES pamatlīgumus – Līgumu par Eiropas Savienību un Eiropas Kopienu dibināšanas līgumu. Līgums par Eiropas Savienību saglabā tā pašreizējo nosaukumu, bet Eiropas Kopienu dibināšanas līgums tiek pārdēvēts par Līgumu par Eiropas Savienības darbību.

Lai Līgums varētu stāties spēkā 2009. gadā, tas nākamā gada laikā ir jāratificē visās ES dalībvalstīs.

Pēc Līguma parakstīšanas Ministru prezidents Aigars Kalvītis un ārlietu ministrs Māris Riekstiņš dosies uz Briseli, kur notiks kārtējā Eiropadomes sanāksme. Tajā paredzēts pārrunāt ES paplašināšanos un ārējās attiecības, iekšlietas un tieslietas, kā arī diskutēt par Eiropas nākotnes jautājumu izpētes grupas izveidi.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kuri vēlas piedalīties preses konferencē un nav akreditēti darbam Ministru kabinetā, lūdzam pieteikt caurlaidi Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā pa tālruni: 67082828.

www.mk.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Aigars Kalvītis; Māris Riekstiņš;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv