Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Medicīna un Sociālā aprūpe

Ministru prezidents uzdod lemt par BKUS valdes atsaukšanu

Publicēts 2009-11-09 20:33:16

Samazināt palielināt tekstu

Šodien, 9.novembrī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis parakstīja rezolūciju veselības ministrei Baibai Rozentālei, kurā, ņemot vērā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja uzsākto izmeklēšanu, saskaņā ar likuma „Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām” 63.pantu, lūdz nekavējoties sasaukt dalībnieku sapulci un izskatīt jautājumu par VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” (BKUS) valdes atsaukšanu sakarā ar uzticības zaudēšanu.

V.Dombrovskis uzskata, ka sabiedrību šokējošie fakti, kas atklāti Bērnu slimnīcā, it īpaši laikā, kad veselības aprūpes finansējums ir viens no smagākajiem valdības dienas kārtības jautājumiem, nevar palikt neizvērtēti arī no atbildīgo politiķu puses. „Laikā, kad notiek aktīvas debates starp Veselības ministriju un Finanšu ministriju par slimnīcu iespējām ilgtermiņā segt savas saistības un atmaksāt valsts galvotos aizdevumus, šādi vairāku simtu tūkstošu latu apmēra skandāli veselības aprūpē pieprasa nekavējošu atbildīgo amatpersonu atbildības uzņemšanos un plašu sabiedrības informēšanu par notiekošo,” uzsver Ministru prezidents.

V.Dombrovskis atbalsta sabiedriskās kustības "Lielie bērnu slimnīcai" pausto viedokli par to, ka nav pieļaujama situācija, ka atbildīgās amatpersonas neuzņemas nekādu atbildību par slimnīcā notikušajām liela mēroga nelikumībām. Premjers uzskata, ka arī ikvienam mediķim, kas strādā šajā slimnīcā un pašaizliedzīgi cīnās par mazo slimnieku izveseļošanos, ir tiesības zināt patiesos faktus par slimnīcas amatpersonu lēmumiem un rīcību, kas netieši met ēnu arī uz visu slimnīcu.

„Bērnu slimnīca ir īpaši satraucošs gadījums arī tādēļ, ka tūkstošiem cilvēku šai bērnu ārstniecības iestādei ir ziedojuši savus līdzekļus, mantas un arī darbu, palīdzot uzlabot apstākļus, kādos slimnīcā ārstējas bērni. Sabiedriskas organizācijas, Bērnu slimnīcas fonds, individuāli uzņēmēji, bērnu vecāki un slimnīcas draugi daudzu gadu garumā ir ziedojuši savus līdzekļus, mantu un laiku, lai Bērnu slimnīcas vide kļūtu bērniem piemērotāka un patīkamāka., bet pēdējo dienu notikumi ap slimnīcas celtniecības konkursiem un tajos iesaistītajiem cilvēkiem ir sagādājuši vilšanos, neizpratni un šoku,” atzīst Ministru prezidents.

www.mk.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Valdis Dombrovskis; Bērnu klīniskās universitātes slimnīca;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv