Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts iestādes un politika

Ministru prezidents uzdod sākt dienesta pārbaudi par Valsts kancelejas amatpersonu rīcību

Publicēts 2010-02-24 15:21:06

Samazināt palielināt tekstu

22.02.2010

Šodien, 22.februārī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis parakstīja rīkojumu par dienesta pārbaudes komisijas izveidošanu. Komisijas vadība uzticēta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka vietniecei Jutai Strīķei, kurai līdz 2010.gada 22.martam jāsniedz Ministru prezidentam ziņojumu par dienesta pārbaudes rezultātiem.

Mēneša laikā J.Strīķes vadītajai komisijai jāizvērtē informācija par Valsts kancelejas administrēto Eiropas Sociālā fonda projektu sagatavošanas un iesniegšanas procesu Saeimas Eiropas lietu komisijas 2010.gada 29.janvāra un 8.februāra sēdēm un tajā iesaistīto Valsts kancelejas amatpersonu rīcību. Otrkārt, komisijai jāvērtē plašsaziņas līdzekļos minētie fakti par Valsts kancelejas direktores Guntas Veismanes plāniem vērsties Drošības policijā ar lūgumu izmantot operatīvās darbības pasākumus pret žurnālistu, kurš ir publicējis informāciju par augstākminētajiem projektiem. Šāda amatpersonas rīcība jāvērtē, pamatojoties uz Valsts pārvaldes iekārtas likuma 35.panta pirmo daļu, kas nosaka, ka „Ministru kabineta loceklis, iestādes vadītājs vai cita normatīvajos aktos noteiktā pārvaldes amatpersona var organizēt vai veikt dienesta pārbaudi savā iestādē un zemākās iestādēs, lai noskaidrotu faktus vai izvērtētu attiecīgo pārvaldes amatpersonu rīcību.”

Komisijā iekļauta Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece nozaru politikas jautājumos L.Medina, Finanšu ministrijas Stratēģiskās plānošanas un Personālvadības departamenta direktores vietniece M.Krišāne, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļas vadītāja I.Brikše un „Sabiedrības par atklātību - Delna” padomes priekšsēdētāja L.Čigāne. Komisijas vadītāja, ja nepieciešams, dalībai komisijā varēs pieaicināt arī citus speciālistus un ekspertus.

www.mk.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Valdis Dombrovskis; Gunta Veismane;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv