Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Bizness

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis Gdaņskā uzrunā biznesa foruma „Globe Forum Gdansk 2009” dalībniekus

Publicēts 2009-10-31 20:42:17

Samazināt palielināt tekstu

28.10.2009

Šodien, 28.oktobrī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis teica uzrunu Polijas pilsētā Gdaņskā notiekošajā biznesa forumā „Globe Forum Gdansk 2009”. Foruma sesijā, kurā uzstājās V.Dombrovskis, dalībniekus uzrunāja arī Jeržijs Buzeks (Jerzy Buzek), Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs.

V.Dombrovskis uzsvēra, ka Latvija īsteno strukturālās reformas, lai veidotu konkurētspējīgu un ilgtspējīgu ekonomiku. Kaut arī finansējums zinātnei un attīstībai Latvijā šobrīd ir viens no zemākajiem Eiropā, un iepriekšējās valdības neizmantoja „labos gados”, lai šo situāciju mainītu, Latvija ir apņēmības pilna situāciju uzlabot, īstenojot Inovāciju attīstības programmu 2008.-2013.gadam. „Publiskais finansējums tiks novirzīts tehnoloģiju pārņemšanas kontaktpunktiem, kompetences centriem, jaunu produktu un tehnoloģiju attīstībai, biznesa inkubatoriem, mazo un vidējo uzņēmumu izveides un eksporta atbalstam,” teica V.Dombrovskis.

V.Dombrovskis savā uzrunā arī norādīja, ka laikā, kad Eiropas reģions saskaras ar nopietnu konkurenci no citiem pasaules reģioniem, un Eiropas valstis, tai skaitā jo īpaši Latviju, ir smagi skārusi ekonomiskā krīze, ir īstais brīdis, lai reģionālā līmenī dod impulsu inovatīvām idejām.

Valdības vadītājs atzīmēja, ka Latvijas zinātniekiem ir ilgstoša pieredze inovatīvu produktu attīstībā. V.Dombrovskis kā pēdējā laika būtiskākos atklājumus minēja Rīgas Tehniskās universitātes zinātnieku radīto dzintara diegu kardiovaskulārajai ķirurģijai un Latvijas Organiskās sintēzes institūta atklāto molekulu, kas ir 40 reizes spēcīgāka par medikamentu „Mildronāts”, kas šobrīd tiek izmantots sirds un asinsrites slimību ārstēšanai. Lai šādu produktu būtu vairāk, svarīgi attīstīt sadarbību starp biznesa un akadēmisko sektoru, pauda V.Dombrovskis.

V.Dombrovskis noslēgumā uzsvēra, ka Latvijā ir „spīdoši prāti”, kas var tik iesaistīti reģionāla līmeņa inovatīvos projektos. „Jo īpaši šobrīd, kad finansiālā situācija neļauj Latvijai lielos apmēros investēt zinātnē un attīstībā, mēs esam atvērti ārvalstu investīcijām, sadarbībai reģionālā un paneiropas līmenī,” atzīmēja V.Dombrovskis.

„Globe Forum Gdansk 2009” ir viens no svarīgākajiem notikumiem pasaules mērogā, kas veltīts inovācijām un ilgtspējīgai attīstībai. Gdaņskas konferences patrons ir bijušais Polijas prezidents Lehs Valensa. Forumā piedalās starptautiskie biznesa līderi, inovāciju uzņēmumu pārstāvji, valsts un reģionālā līmeņa politiķi, akadēmiķi un žurnālisti. Tuvāka informācija par „Globe Forum Gdansk 2009” pieejama konferences mājas lapā: http://www.gfbn.com/

www.mk.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Valdis Dombrovskis;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv