Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ekonomika

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis par EK lēmumu

Publicēts 2009-07-05 13:29:37

Samazināt palielināt tekstu

02.07.2009

Eiropas Komisijas lēmums par otrās aizdevuma daļas piešķiršanu Latvijai apliecina, ka veiktie budžeta grozījumi, par 500 miljoniem latu samazinot budžeta deficītu, kā arī aizsāktās strukturālās reformas un ekonomikas stabilizācijas plāns ir pareizi un nepieciešami pasākumi, kas vērsti uz Latvijas ekonomikas iespējami drīzāku stabilizāciju.

Vienlaikus mums jāapzinās, ka šis ir tikai viens no posmiem, ko esam veikuši, lai sasniegtu mērķi – budžeta deficītu 3% no IKP 2011. -2012.gadā. Gan darbs pie 2010.gada budžeta, gan nākamajiem budžeta gadiem vēl prasīs virkni nopietnu lēmumu, līdz būsim panākuši to, ka Latvija tērē atbilstoši budžeta ieņēmumiem, bet valsts pārvaldes administratīvais aparāts ir samazināts vismaz par 30%. Tikai tad būsim sasnieguši strukturālo reformu galvenos mērķus – maza, profesionāla un uz iedzīvotāju vērsta valsts pārvalde, Latvijas iedzīvotāju skaitam un apdzīvotībai atbilstoša, kvalitatīva un pieejama veselības aprūpe un izglītība.

Jāapzinās, ka ekonomiskā krīze ir ne tikai smags laika posms, bet arī vispiemērotākais brīdis jau sen nepieciešamo reformu veikšanai, kuras iepriekš tika nepamatoti atliktas politiskās gribas trūkuma dēļ.  

www.mk.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Valdis Dombrovskis;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv