Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Lietuvas prezidentu Valdi Adamkus un Seima spīkeri Irēnu Degutieni

Publicēts 2009-04-10 16:36:59

Samazināt palielināt tekstu

08.04.2009

Šodien, 8. aprīlī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, turpinot oficiālo vizīti Lietuvas Republikā, tikās ar Lietuvas Valsts prezidentu Valdi Adamkus (Valdas Adamkus) un Lietuvas Seima pirmo vicespīkeri Irēnu Degutieni (Irena Degutienė).

Lietuvas prezidents V. Adamkus sveica Latvijas Ministru prezidentu V. Dombrovski pirmajā valsts vizītē Lietuvā un izteica laba vēlējumus turpmākajā darbībā. V. Adamkus pauda pārliecību, ka jautājumā par vienota enerģētikas tirgus izveidi trīs Baltijas valstīm ir jābūt vienotām un jāieņem kopēja pozīcija gan attiecībā uz vienoto enerģētikas tirgus izveidi, gan arī jautājumā par starpsavienojuma izveidi ar Zviedriju. Lietuvas prezidents pauda apņemšanos, ka Trāķu vienošanās nosacījumi Lietuvai ir jāpilda.

V. Dombrovskis informēja, ka Latvija iestājas par enerģētikas tirgus atvēršanu, un Latvija to jau ir veikusi. „Mēs aicinām Lietuvu un Igauniju trīspusēji vienoties par vienota Baltijas enerģētikas tirgus izveidi un atvērt tirgu uz vienotu nosacījumu pamata,” teica V. Dombrovskis. Latvijas premjerministrs uzsvēra, ka Latvijas aicinājums ir vienoties par principiem elektroenerģijas starpsavienojuma izveidei no Zviedrijas uz Baltijas valstīm, lai visas trīs puses – Latvija, Lietuva un Zviedrija būt vienlīdzīgi partneri.

Amatpersonas apmainījās ar viedokļiem par finanšu un makroekonomisko situāciju, kā arī eiro ieviešanas plāniem. V. Dombrovksis uzsvēra, ka Latvijas uzdevums ir, pildot Māstrihtas kritērijus, līdz 2011. gadam panākt budžeta deficītu 3% apmērā no IKP, lai 2012. varētu pievienoties eirozonai.

Sarunā ar Lietuvas Seima pirmo vicespīkeri I. Degutieni tika pārrunāti jautājumi par Baltijas asamblejas lomu trīs Baltijas valstu sadarbības ietvaros. Puses apmainījās ar viedokļiem par Baltijas ceļa 20 gadu jubilejas svinēšanu un to, kā šo nozīmīgo gadadienu atzīmēt visās trijās Baltijas valstīs. Lietuvas parlamentārieši izrādīja lielu interesi par ekonomisko situāciju Latvijā, nodokļu politiku, banku sektora attīstību, sabiedrības noskaņojumu un sociālās palīdzības programmām.

Pēc tikšanās ar Lietuvas augstākajām amatpersonām V. Dombrovskis piedalījās oficiālā ziedu nolikšanas ceremonija pie Lietuvas Brīvības cīnītāju memoriāla.

Vizītes noslēgumā V. Dombrovskis apmeklēs Latvijas vēstniecību un tiksies ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvjiem.

www.mk.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Valdis Dombrovskis;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv