Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Nacionālais teātris titrēs izrādes arī krievu valodā

Publicēts 2008-05-15 12:47:03

Samazināt palielināt tekstu

Latvijas Nacionālais teātris sākot ar Raimonda Paula, Jāņa Petera un Gaļinas Poliščukas muzikālās izrādes "Kerija" iestudējumu sāks titrēt izrādes arī krievu valodā – pirmo izrādi ar krievu titriem skatītājiem piedāvās 5.jūnijā plkst.19.00.

Tas iespējams, pateicoties a/s GE Money, kas pagājušā gada nogalē nāca klajā ar ideju izveidot Latvijas Nacionālo teātri par pirmo teātri, kas titrē izrādes. A/S GE Money uzdāvināja Latvijas Nacionālajam teātrim titrēšanas iekārtu, tādejādi izrādot savu sociālo atbildību pret sabiedrību. Mērķi titrēšanas iekārtas dāvinājumam bija dot iespēju Latvijas Nacionālajam teātrim attīstīties līdzīgi, kā teātriem pasaulē un kļūt pieejamam gan cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem, gan cittautiešiem.

"Teātra māksla ir universāla – tā skar jūtas, redzi un dzirdi. Ikviens sabiedrības loceklis ir pelnījis baudīt dramaturgu, režisoru un aktieru veikumu. Esam rādījuši izrādes ar titriem latviešu valodā gan pieagušo, gan bērnu auditorijai. Bet skatītāju loka paplašināšanai teātris ir nolēmis dažādot piedāvājumu arī šajā sfērā, un ceram, ka izrādes ar titriem krievu valodā būs labs stimuls, lai Nacionālā teātra mākslu iepazītu aizvien plašāks skatītāju pulks. Šajā sezonā ar krievu titriem rādīsim tikai vienu izrādi – 5.jūnijā, bet nākamajā sezonā turpināsim titrēšanas praksi gan latviešu valodā, ko iecienījusi auditorija ar dzirdes traucējumiem, gan krievu valodā," akcentē Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis.

"GE Money darbojas 55 valstīs pasaulē un no savas starptautiskās pieredzes varam teikt, ka salīdzinot ar citām valstīm, Latvijā teātra pieejamība plašākai auditorijai nav pietiekoši attīstīta. Daudzās valstīs, piemēram, Horvātijā, Čehijā, Anglijā, Uzbekistānā un citur ir pieejamas titrētas teātra izrādes ar mērķi dot iespēju teātri baudīt cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem un arī cittautiešiem. Tāds bija arī GE Money mērķis Latvijā, veicot titrēšanas iekārtas izgatavošanu un dāvināšanu, attīstīt arī Latvijā teātri citā kvalitātē. Prieks, ka tas ir izdevies un Latvijas Nacionālais teātris iegulda resursus, lai to attīstītu. Jau bijušas vairākas izrādes ar latviešu titriem cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem un tagad pirmā izrāde ar titriem krievu valodā. Esmu pārliecināts, ka Latvijas teātra māksla jau sen bija pelnījusi arī cittautiešu uzmanību, " komentē GE Money Latvijas uzņēmumu grupas vadītājs Dmitrijs Cimbers.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Nacionālais teātris;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv