Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Nacionālajā teātrī top Hella Vuolijoki ģimenes drāma "Niskavuori jauna saimniece"

Publicēts 2007-03-06 11:37:28

Samazināt palielināt tekstu

16. martā Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē notiks Hellas Vuolijoki ģimenes drāmas "Niskavuori jaunā saimniece" pirmizrāde. Izrādi iestudē režisors Felikss Deičs, scenogrāfs Ivars Noviks, kostīmu māksliniece Ieva Kundziņa, gaismu mākslinieks Igors Kapustins. Galvenajās lomās: Normunds Laizāns, Daiga Gaismiņa, Astrīda Kairiša vai Lolita Cauka, Zane Jančevska, Normunds Bērzs, Daiga Kažociņa, Ināra Slucka u.c.

Somu rakstniece un kultūras darbiniece Hella Vuoljoki ir viena no ievērojamākām Somijas dramaturģēm, viņa ir trešā visvairāk izrādītā autore Somijas teātrī tūlīt aiz Alekša Kivi un Viljama Šekspīra. Vuolijoki lugas ir vairākkārt ekranizētas: 1947. gadā pirmizrādi piedzīvoja lugas "Hulda no Jūrako" Holivudas versija "Saimnieka meita" (The Farmer´s Daughter) H.C.Pottera režijā. Par galveno lomu Loretai Jangai tika piešķirts Oskars.

Vuolijoki bija dabas dots dramaturģes talants, viņas stiprā puse ir trāpīgs sieviešu tēlojums: Niskavuori sāgā sievietes ir lugu centrā, viņas ir spēks, kas turpina un uztur dzīvi, bet tieši starp sievietēm rodas saspringtākās pretrunas. "Niskavuori jaunā saimniece" labākā somu luga, kuras pamatā melodrāmas cienīgs sižets par jaunas sievietes ieprecēšanos vīra mājās, kur to sagaida ne tikai stingra vīramāte, pēc kuras prāta gadiem ritējusi dzīve Niskavuori dzimtā, bet arī vīra pagātnes grēki.

Pirmizrādes dienā tiks atklāta arī Somijas vēstniecības rīkotā izstāde par lugas iestudējumu vēsturi Somijas teātros.

Pirmizrādei veltītā preses konference notiks 9. martā plkst. 14.30 Nacionālā teātra 1. balkona kafejnīcā (ieeja pa teātra galvenajām durvīm). Preses konferencē piedalīsies režisors un galveno lomu izpildītāji.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Nacionālais teātris;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv