Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Nacionālajā teātrī top romance par mīlētājiem "Santa Krusa"

Publicēts 2007-04-13 13:01:11

Samazināt palielināt tekstu

26. aprīlī plkst. 19:00 Nacionālajā teātrī notiks Maksa Friša romances par mīlētājiem "Santa Krusa" pirmizrāde. Pazīstamāko M. Friša lugas variāciju Nacionālajā teātrī iestudē režisore Indra Roga. Izrādes mūzikas autors Imants Kalniņš, scenogrāfs Gints Sippo, kostīmu māksliniece Kristīne Abika, gaismu mākslinieks Gļebs Fiļštinskis (Sanktpēterburga). Galvenajās lomās - Astrīda Kairiša, Ģirts Jakovļevs, Inga Misāne, Gandars Grasbergs, Ainārs Ančevskis.

Vai esat pamanījuši uz ielas sirmus kungus, kas gādīgu roku pietur nevis jaunas meitenes, bet tikpat sirmas dāmas, kā viņi paši? Un onkuļus un tantes, kas iziet svētdienas pastaigā, sadevušies rokās? Izrāde būs režisores Indras Rogas veltījums visiem tiem, kas mūžu nodzīvojuši mīlestībā un vēl sirmā vecumā dzīvo, viens otru mīlēdami, kā arī visiem tiem, kas pašlaik piedzīvo savu pirmo mīlestību un tic, ka tādai tai jāpaliek uz mūžu.

Makss Frišs ir šveiciešu rakstnieks, dramaturgs un esejists. Starp viņa pazīstamākām lugām ir Santa Krusa (1944), Andora (1961) un Bīdermans un dedzinātāji (1958). Santa Krusa ir viņa pirmā luga, sarakstīta 1944. gadā, kara laikā. Varbūt tieši tāpēc šai lugā nav ne vārda par karu, nekā no realitātes un šausmu atmosfēras, kas valda Eiropā, toties ir mīlestība, ilgas, brīvības alkas un sapņi. M. Frišs raksta: "Es uzskatu, ka savu mērķi esmu sasniedzis, ja kādreiz manā lugā izdodas izvirzīt tādu problēmu, bez kuras atrisināšanas skatītāji nespēj vairs ilgāk dzīvot un meklē atbildi uz šo jautājumu, savu atbildi."

Nacionālajā teātrī "Santa Krusa" pirmoreiz tika iestudēta 1971. gadā (režisors Mihails Kublinskis, scenogrāfs Gunārs Zemgals); galvenās lomas spēlēja Velta Līne, Gunārs Cilinskis un Ints Burāns.

!!!! Pirmizrādei veltītā preses konference notiks 19. aprīlī plkst. 15.00 Nacionālā teātra 1. balkona kafejnīcā (ieeja pa teātra galvenajām durvīm). Preses konferencē piedalīsies radošā komanda un galveno lomu izpildītāji. !!!!

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Nacionālais teātris;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv