Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Nākamgad pavasarī Rīgā notiks Baltijas valstu un Vācijas ārlietu ministru tikšanās

Publicēts 2007-07-13 13:00:56

Samazināt palielināt tekstu

Ārlietu ministrs Artis Pabriks 12.jūlijā tikās ar Vācijas federālo ārlietu ministru Franku Valteru Šteinmeieru (Frank-Walter Steinmeier) un vienojās, ka nākamā gada pavasarī Rīgā varētu notikt Baltijas valstu un Vācijas ārlietu ministru konsultācijas. Artis Pabriks arī izteica uzaicinājumu Vācijas Federālajam prezidentam Horstam Kēleram (Hort Köhler) apmeklēt Latviju.

Artis Pabriks pateicās Vācijai par sadarbību konsulāro jautājumu risināšanā un atsaucību, piekrītot izsniegt vīzas ieceļošanai Latvijā 14 valstīs, kurās Latvijai nav savu pārstāvniecību. Latvijas ārlietu ministrs pauda prieku par Vācijas Ārlietu ministrijas atbalstu, organizējot kultūras pasākumus Baltijas valstu un Vācijas kultūras gada Essentia Baltica ietvaros 2008. gadā.

Tāpat viņš atzinīgi novērtēja Vācijas prezidentūras ES laikā paveikto, īpaši par progresu ES Konstitucionālā jeb Reformu līguma jomā. Savukārt Franks Valters Šteinmeiers pateicās Latvijai par atbalstu prezidentūras laikā ES un atzina, ka šajā pusgadā Vācijai bija jāvada ES svarīgu jautājumu risināšana, piemēram, par Kosovas statusu, energopiegādēm, klimata aizsardzību un citi.

Artis Pabriks uzsvēra, ka ES balstās uz kopīgām vērtībām un šādās tikšanās reizēs labi redzams, cik Latvijai un Vācijai ir daudz kopīga gan pagātnē, gan tagadnē, gan nākotnē. "Mūsu valstis pieder pie vienas ģimenes gan ekonomikas, gan politikas un kultūras jomās," teica ministrs.

Tikšanās laikā Artis Pabriks informēja, ka Latvija atbalstīs Vācijas kandidatūru ANO Drošības padomes nepastāvīgās locekles vēlēšanās 2010. gadā.

Tikšanās notika Vācijas federālā ārlietu ministra Franka Valtera Šteinmeiera oficiālās vizītes Latvijā ietvaros.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Pabriks; Ārlietu ministrija;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv