Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Eiropas Savienība un NATO

NATO ģenerālsekretārs izsaka pateicību Latvijai par dalību alianses operācijās

Publicēts 2008-01-29 09:20:27

Samazināt palielināt tekstu

28.01.2008

28. janvārī Briselē ārlietu ministrs Māris Riekstiņš pirmo reizi pašreizējā amatā divpusēji tikās ar NATO ģenerālsekretāru Jāpu de Hopu Shēferu (Jaap de Hoop Scheffer). Tikšanās laikā tika pārrunāti galvenie NATO dienaskārtības jautājumi, tostarp NATO operācijas, paplašināšanās, sadarbība ar partnervalstīm, kā arī šī gada 3. un 4. aprīlī gaidāmās NATO valstu un valdību vadītāju sanāksmes Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē dienaskārtība.

NATO ģenerālsekretārs izteica pateicību ministram par Latvijas dalību lielākajā alianses militārajā operācijā Afganistānā, kā arī apsveica lēmumu sākt Afganistānas nacionālās armijas vienības apmācību. Māris Riekstiņš apliecināja Latvijas nodomu šogad sākt afgāņu armijas vienības apmācību, kā arī turpināt darbu provinces atjaunošanas vienībā Afganistānā Norvēģijas vadībā Farjabas provincē Maimanā, Afganistānas ziemeļrietumos.

Pārrunājot Bukarestes NATO valstu un valdību vadītāju sanāksmes dienaskārtību, kurā galvenais politiskais jautājums būs lēmumu pieņemšana par Horvātijas, Albānijas un bijušās Diendvidslāvijas Republikas Maķedonijas uzaicināšanu kļūt par alianses dalībvalstīm, ārlietu ministrs un NATO ģenerālsekretārs bija vienisprātis par to, ka lēmuma pieņemšanai par jaunu dalībvalstu uzņemšanu ir jānotiek ļoti izsvērti, visām kandidātvalstīm vēl ir jāpierāda sava gatavība kļūt par lielākās demokrātiskās un militārās alianses loceklēm.

Sarunas ietvaros tika pārrunāts arī jautājums par NATO sadarbību ar partnervalstīm. Māris Riekstiņš uzsvēra nepieciešamību stiprināt NATO attiecības ar Gruziju, ņemot vērā līdzšinējo progresu reformu īstenošanā, kā arī to stabilizējošo ietekmi visā Dienvidkaukāza reģionā. Ministrs atzīmēja, ka ir jāturpina pozitīvs dialogs ar NATO stratēģisko partneri - Ukrainu. Abas puses vienojās, ka NATO jāturpina īstenot atvērto durvju politika.

6.martā pirms Bukarestes samita norisināsies NATO ārlietu ministru sanāksme, kurā tiks apspriesti un sagatavoti samitā izskatāmie jautājumi un lēmumi.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv