Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Vide un mājdzīvnieki

NBS eksperts piedalās ekoloģiskās katastrofas seku Melnajā jūrā novēršanas priekšlikumu izstrādē

Publicēts 2007-11-22 09:55:03

Samazināt palielināt tekstu

Spēcīgā vētrā, 11. novembrī, Melnajā jūrā pie Kerčas šauruma avarēja vairāki kuģi, kas radīja vienu no pēdējo gadu lielākajām ekoloģiskajām katastrofām, kuras seku likvidēšanai būs vajadzīgi vairāki gadi.

16. novembrī Ukrainas valdība vērsās pie Eiropas Savienības ar lūgumu sniegt palīdzību ekoloģiskās katastrofas seku likvidācijā, tajā skaitā ar lūgumu sniegt arī ekoloģiskās ekspertīzes slēdzienus.

Jūras spēku Krasta apsardzes dienests (JS KAD) no Eiropas Savienības Monitoringa centra saņēma pieprasījumu pēc eksperta no Latvijas.

Par ekspertu tika nozīmēts Krasta apsardzes pārvaldes vecākais virsnieks (vides aizsardzības speciālists) Ojārs Gerke, kurš 18. novembrī devās uz Ukrainu, lai kā Eiropas Savienības apstiprināts ekspertu darba grupas vadītāja vietnieks strādātu 8 cilvēku komandā no Dānijas, Itālijas, Francijas, Portugāles un Latvijas. Ekspertu komandas mērķis - palīdzēt novērst ekoloģiskās katastrofas radītos zaudējumus, sagatavojot priekšlikumus veicamajiem pasākumiem.

No pašreiz pieejamajiem Eiropas Savienības veiktajiem ekoloģiskās katastrofas pētījumiem, secināms, ka tās radītais piesārņojums jūrā vēl ilgstoši atstās paliekošas sekas kopējā ekosistēmā.

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv