Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Nodarbinātība

Nepilnu darba laiku strādājošie izstādē „Darbs un karjeras iespējas 2009” varēs saņemt arī profesionālās apmācības kuponus

Publicēts 2009-11-26 21:24:02

Samazināt palielināt tekstu

25.11.2009

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina nepilnu darba laiku strādājošos izmantot iespēju saņemt profesionālās apmācības kuponus arī NVA stendā izstādē „Darbs un karjeras iespējas 2009”, kas notiks no 27. līdz 28. novembrim starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

Lai saņemt šo kuponu, ir nepieciešams uzrādīt pasi un darba devēja apliecinājumu par darba laika samazinājumu un apmācību nepieciešamību! Turklāt kuponu varēs saņemt neatkarīgi no izstādes apmeklētāja dzīvesvietas.

Profesionālās apmācības kuponu var saņemt nepilnu darba laiku strādājošie privātuzņēmumu darbinieki un pašnodarbināto nodarbinātas personas, kuriem darba laiks ir samazināts vismaz 1 mēnesi pirms iesaistīšanās šajā apmācībā un kuri pašreizējā darba vietā strādā ilgāk par 6 mēnešiem.

Apmācību kupons piedāvā iespēju apgūt ar darba devēja profesionālo darbības jomu saistītas profesionālās pilnveides un profesionālās tālākizglītības programmas.

Profesionālās tālākizglītības programmu kupona maksimālā vērtība ir līdz 500 latiem, bet profesionālās pilnveides izglītības programmām - līdz 300 latiem.

Profesionālās apmācības maksimālais ilgums ir 6 mēneši. Un tās laikā tiek nodrošināta arī stipendija - 70 lati mēnesī. Ja izvēlētās apmācību izmaksas pārsniedz noteikto apmēru, ko sedz NVA, darbinieks vai tā darba devējs var apmaksāt izmaksu starpību.

Saņemot profesionālās apmācības kuponu, darbiniekam ir tiesības pašam izvēlēties savu izglītības iestādi un apmācību programmu. Izglītības iestādi var izvēlēties arī no NVA piedāvātā saraksta, kas pieejams NVA mājas lapā: www.nva.gov.lv - Jaunie nodarbinātības pakalpojumi - Profesionālā apmācība ar kuponu sistēmu dīkstāves darbiniekiem. Turpat atrodama arī apliecinājuma veidlapa, kas jāaizpilda darba devējam un jāuzrāda, piesakoties apmācību kupona saņemšanai.

Tāpat izstādes „Darbs un karjeras iespējas 2009” ietvaros NVA stendā viesosies  Lielbritānijas, Norvēģijas un Nīderlandes EURES konsultanti, kuri ar tulku palīdzību sniegs interesentiem izsmeļošu informāciju par dzīves un darba apstākļiem un nodarbinātības iespējām šajās valstīs. 27.11.2009 no plkst. 14.40 līdz plkst.17.30 paredzētas īpašas prezentācijas par katru no valstīm. Pie EURES konsultantiem ar tulku palīdzību izstādes apmeklētāji varēs noskaidrot aktuālo informācija par darba tirgus situāciju un nosacījumiem ES valstīs, ienākumu un nodokļu sistēma konkrētajā valstī, dzīves un darba apstākļiem, kā arī iegūt informāciju par nodarbinātības iespējām.

Uzziņa: Bezdarbniekiem, uzrādot organizācijas „Nāc un Dari!” izsniegto Iespēju karti, ieeja izstādē ir bezmaksas! Informāciju par Iespēju kartes saņemšanu var uzzināt „Nāc un Dari!” mājas lapā: www.nacundari.lv.

www.nva.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv