Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Nodarbinātība

Nīderlande atver darba tirgu ES pilsoņiem

Publicēts 2007-04-30 22:25:01

Samazināt palielināt tekstu

No 1. maija Nīderlande atver savu darba tirgu pilsoņiem no tām ES dalībvalstīm, kas kopā ar Latviju ES pievienojās 2004. gadā.

Lēmumu šajā jautājumā Nīderlandes parlaments pieņēma vakar, 26. aprīlī, kas ir ātrāk nekā tika prognozēts pēc jaunās valdības izveides 22. februārī.

Papildu informācija ir iegūstama arī Nīderlandes Sociālo lietu un nodarbinātības ministrijas mājas lapā, kur ir atrodama arī informācija par vispārējiem noteikumiem tās darba tirgū un darba ņēmēju tiesībām un pienākumiem.

Brīva darbaspēka kustība ir viena no četrām ES pamatbrīvībām, un jauno dalībvalstu pilsoņi, pievienojoties ES, pamatoti cerēja, ka viņiem būs tādas pašas tiesības kā veco dalībvalstu pilsoņiem. Ārlietu ministrija ir pārliecināta, ka visu četru ES pamatbrīvību pilnvērtīga ieviešana ir būtisks priekšnoteikums kopējai ES ekonomiskajai izaugsmei.

Pašreiz darbaspēka kustības ierobežojumus ir atcēlušas Īrija, Lielbritānija, Zviedrija, kas darba tirgu atvēra jau 2004. gada 1. maijā līdz ar ES paplašināšanos, kā arī Grieķija, Portugāle, Somija, Spānija, Itālija un Nīderlande.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv